Druga porażka Chrobrego Basket Głuchołazy w tym sezonie

Marlena Deko znowu zagrała bardzo dobrze, ale wygranej to tym razem nie dało...
Marlena Deko znowu zagrała bardzo dobrze, ale wygranej to tym razem nie dało... Oliwer Kubus
Drugiej porażki w tym sezonie a pierwszej w swojej hali doznały koszykarki Chrobrego Basket Głuchołazy. Nasz zespół poległ w starciu z AZS-em PK Kraków 58:64.

Nie trzeba tu żadnej wnikliwej analizy statystycznej, by stwierdzić, iż o porażce gospodyń zadecydowała ich słaba postawa w ostatniej kwarcie spotkania. Przed tą częścią gry miały co prawda tylko dwa punkty przewagi, ale przegrały ją 14:22.

Warto też jednak podkreślić, iż krakowianki bardzo dobrze spisywały się w rzutach z dystansu. W ten sposób trafiły aż osiem prób na 17 wykonanych.

Na nic tym samym zdało się 20 „oczek” Marleny Deko (trzy razy zza linii 6,75m) i fakt, iż jeszcze trzy jej koleżanki przekroczył próg dwucyfrowej liczby punktów w statystykach indywidualnych: Marta Dobrowolska 11, Agnieszka Misiek i Grażyna Witkoś po 10. To jednak było za mało gdyż reszta drużyny nie dostosowała się do ich poziomu.

Do poziomu widowiska natomiast nie dostosowali się sędziowie często podejmując dziwne i kontrowersyjne decyzje.

Sam mecz stał jednak na niezłym poziomie i praktycznie przez cały jego czas trwała wyrównana walka. Przyjezdne co prawda od początku starały się narzucić swój styl gry, ale wyzwanie od razu podjęły szczególnie Misiek i Witkoś, a rywalki miały problem z ich upilnowaniem. Gdy potem dołączyła do nich Dobrowolska to nic dziwnego, iż gospodynie wyszły na prowadzenie 25:20.

Niestety dla nas w ekipie krakowianek bardzo dobrze spisywał się w tym okresie duet Magdalena Krzywoń i Natalia Popiół. Ich postawa sprawiła, że to krakowianki na przerwę schodziły z jednym "oczkiem" więcej na koncie.

Po zmianie stron ostro do pracy zabrała się jednak Deko i znowu to nasz zespół sprawiał nieco lepsze wrażenie, choć bój i tak był na całego.

Niestety na początku kolejnej odsłony głuchołazianki mocno zacięły się w ofensywie i przez blisko pięć minut zdobyły tylko cztery punkty. A że rywalki 12, to pozwoliło im zbudować pewną przewagę, którą utrzymały już do samego końca.

Mimo porażki Chrobry Basket rok 2018 zakończy na drugim miejscu w tabeli grupy południowej 1 ligi.

Chrobry Basket Głuchołazy - AZS PK Kraków 58:64 (12:11, 19:21, 13:10, 14:22)
Chrobry:
Deko 20 (3x3), Dobrowolska 11 (1x3), Witkoś 10, Misiek 10, Czarnecka 5 (1x3), Piędel 2, Canert, Kucharska, Majka.