Druga porażka Przemysława Wachy w Rio de Janeiro

Badmintonista z Głubczyc grający w parze z Adamem Cwaliną tym razem nie sprostali duetowi z Danii.

Duet Mathias Boe - Carsten Mogensen był faworytem. Biało-czerwoni tanio jednak skóry w swoim drugim meczu grupowym nie sprzedali. Mecz był wyrównany w obydwu setach, wynik oscylował wokół remisu. Końcówki należały jednak do Duńczyków. Wygrali w dwóch setach do 17.

To druga porażka w Rio de Janeiro Polaków, ale nie przekreśla ona szans na wyjście z grupy i awans do ćwierćfinału, ale bardzo poważnie je ograniczyła. W drugim meczu grupowym Brytyjczycy: Marcuc Ellis i Chris Langridge pokonali Koreańczyków Gi-Jung Kima i Rang-Sa Kima 2:1. W pierwszej kolejce Koreańczycy pokonali Polaków 2:0.

Żeby liczyć na awans polska para musi w sobotę pokonać Brytyjczyków 2:0 i na dodatek wysoko w obu setach, a Koreańczycy muszą przegrać z Duńczykami. Oba mecze zaplanowano na sobotę na godz. 20.30.