Drugi dzień mistrzostw Polski i drugi nasz medal

Grzegorz Haliczyn
Bartłomiej Stój
Bartłomiej Stój Szymon Starnawski
Drugi dzień lekkoatletycznych mistrzostw kraju w Lublinie kolejny medal dla AZS-u Politechniki Opolskiej. Tym razem krążek zdobył Bartłomiej Stój.

W rzucie dyskiem, w którym Stój był mocnym pretendentem do złota, nasz zawodnik osiągnął wynik 61,07 m. Dało mu to trzecie miejsce na podium.

Z drugiej strony jednak na sześć rzutów, które wykonywał każdy dyskobol, zawodnikowi AZS-u udał się tylko jeden. Ostatecznie został on wyprzedzony przez bardziej doświadczonych kolegów: Roberta Urbanka i Piotra Małachowskiego.

Tego dnia startowali też inni zawodnicy z naszego województwa, niestety każdy zajął miejsce poza podium. Aż dwie zawodniczki walczyły w biegu przez płotki na 400 m – Agata Stawińska i Mirela Wesołowska. Zajęły one kolejno piąte i siódme miejsce. W skoku wzwyż dziewiąta była Paulina Wal.

Dziś ostatni dzień zmagań. Turniej zakończy się biegiem na 5000 m. W tym pobiegnie Kamil Karbowiak z Kotwicy Brzeg.