Drzewko za surowce wtórne. Przynieś makulaturę, baterie lub elektrośmieci, dostaniesz roślinę!

Akcja specjalna Drzewko za surowce wtórne
Przynieś 5 kg makulatury lub zużyty baterie (10 sztuk) albo sprzęt elektryczno-elektroniczny do naszego punktu przy CH Turawa Park. Otrzymasz sadzonkę drzewa. Już w sobotę, 25 marca, odbędzie się akcja nto „Drzewko za surowce wtórne”. Nie tylko pozbędziesz się niepotrzebnych rzeczy, ale też dołączysz do grona osób, którym nie jest obojętne środowisko naturalne. No i wzbogacisz się o piękną roślinę!

Akcja "Drzewko za surowce wtórne" 2023

Każdy z nas może przyłączyć się do walki o czystsze środowisko naturalne. Od codziennych decyzji zależy to, jakim powietrzem oddychamy i jak wygląda nasze otoczenie. „Nowa Trybuna Opolska” wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych, Nadleśnictwem Turawa, a także innymi wrażliwymi ekologicznie partnerami, rusza z akcją „Drzewko za surowce wtórne”. Tegoroczna, I edycja, akcji zostanie przeprowadzona w sobotę, 25 marca. Przedsięwzięcie, nieprzypadkowo organizowane jest w pierwszy weekend wiosny – to bowiem idealny czas, żeby zacząć nowe, ekologiczne życie i posadzić swoje pierwsze drzewko. Jeśli więc masz w domu zbędną makulaturę i inne surowce wtórne, nie ma się nad czym zastanawiać, przynieś je do naszego punktów. W zamian otrzymasz sadzonkę jodły, przygotowaną przez Lasy Państwowe.


Partner Strategiczny Ogólnopolski

Dbałość o środowisko to nasza wspólna misja. Wszyscy staramy się żyć coraz bardziej ekologicznie i w zgodzie z naturą. Z nami to proste – akcja „Drzewko za surowce wtórne” nie tylko pomoże Wam pozbyć się niechcianej makulatury i zepsutego sprzętu. Między innymi za 5 kg makulatury otrzymasz prezent od Lasów Państwowych, których misją jest sprawić, aby w Polsce lasów wciąż przybywało. Weź udział w akcji i przygarnij jodłę od Lasów Państwowych.

Drzewko za surowce wtórne - jak to działa?

To proste! Wasza makulatura i sprzęty AGD i RTV zostają zważone i zanotowane. W zamian za 5 kg makulatury lub zużyty sprzęt elektryczno-elektroniczny (elektroodpad, kompletny, niepozbawiony części elektronicznych) albo 10 baterii, otrzymujecie bilecik na odbiór jednego drzewka, który zrealizujecie na stoisku tuż obok. Warto więc już teraz zacząć opróżniać szafki z makulaturą i pakować niesprawne elektrośmieci. Potem wystarczy tylko zastanowić się gdzie posadzić swoje drzewko.

Harmonogram akcji „Drzewko za surowce wtórne” - sobota, 25 marca

godz. 11 -15
Centrum Handlowe Turawa Park – parking od strony wjazdu na obwodnicę.
W programie:
• zbiórka surowców wtórnych i makulatury
• atrakcje dla dzieci (malowanie buziek)
• spotkanie z leśnikami

Aby otrzymać sadzonkę drzewa, należy przynieść 5 kg makulatury lub zużyty sprzęt elektryczno-elektroniczny (elektroodpad, kompletny, niepozbawiony części elektronicznych) lub 10 baterii. Mamy dla was 1000 sadzonek jodły i będziemy je wydawać (po zważeniu makulatury i przeliczeniu innych surowców wtórnych), do wyczerpania zapasu.


Partnerzy główni


Partnerzy wspierający


Patron medialny

Regulamin akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska