Z oczywistych względów nie możemy na naszym wydziale zorganizować dnia otwartych drzwi w tradycyjnej formie, jednak zbliża się czas rekrutacji na studia, czas wyborów dla maturzystów, dlatego chcemy im zaproponować „Drzwi na wpół otwarte” - mówi - Agnieszka Grobelczyk, prezydent Oddziału Opole IMFSA Poland. - Jako oddział Opole Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IMFSA Poland chcielibyśmy, wraz z pozostałymi siedemnastoma oddziałami stworzyć narzędzie, które pomogłoby licealistom dokonać wyboru wymarzonej uczelni – dodaje.
– Możliwość organizacji wirtualnego dnia otwartego dla tegorocznych maturzystów w postaci „Drzwi na wpół otwartych” jest idealnym zastąpieniem corocznej inicjatywy przybliżania przyszłym studentom Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego ogromnych możliwości i wyjątkowego potencjału nauczania medycyny w naszej młodej jednostce dydaktycznej, kształcącej przyszłych lekarzy - podkreśla dr hab. n. med. Katarzyna Stęplewska, dziekan wydziału.
– Chcemy jak najskuteczniej, jak najlepiej i jak najszerzej zaprezentować Wydział Lekarski Uniwersytetu Opolskiego i przekonać maturzystów, że u nas warto studiować. Chcemy przedstawić możliwości, jakie czekają na studentów na naszym wydziale, nasze zaplecze laboratoryjne, kadrę dydaktyczną, koła zainteresowań itp. – wylicza Agnieszka Grobelczyk.
– Cieszymy się z niezwykłej kreatywności oraz wyjątkowej umiejętności odnajdywania się w obecnej rzeczywistości epidemiologicznej i społecznej, jaką zaprezentowali nasi studenci kierunku lekarskiego. To wyjątkowo cenna postawa w kontekście dojrzałego rozumienia zmieniającego się na naszych oczach obrazu świata, kształtowanego nieodwracalnie i nieuchronnie przez pandemię COVID-19 – ocenia dr hab. n. med. Jacek Jóźwiak, prof. UO, koordynator kierunku lekarskiego.
Pomysłodawcy zapraszają na fanpage „Drzwi na wpół otwarte”, który uruchomiono 21 kwietnia.
-Będziemy tam udostępniać informacje o Wydziale Lekarskim UO, ale też informacje o innych kierunkach lekarskich w kraju, docelowo prawdopodobnie o innych kierunkach medycznych również – mówi współorganizatorka akcji. Na początek przygotowane zostały odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez licealistów.
- Czyli pytania o Uniwersytet Opolski, o to, gdzie można nas znaleźć, jakie są limity przyjęć na studia medyczne na UO, ile kosztuje studiowanie medycyny w trybie niestacjonarnym, jakie przedmioty są brane pod uwagę w trybie rekrutacji na medycynę itd. – wylicza Agnieszka Grobelczyk.
Z informacji na fanpage'u wynika, że w 2019 r. limit przyjęć na medycynę na UO wynosił 120 osób na studiach stacjonarnych oraz 40 - na niestacjonarnych. Opłata za niestacjonarne wynosi 30 tys. zł na rok.
W rekrutacji brane pod uwagę są biologia na poziomie rozszerzonym oraz do wyboru chemia lub fizyka na poziomie rozszerzonym.
Informacje o studiach medycznych w Opolu można znaleźć też na stronie internetowej Wydziału Lekarskiego UO.
Kierunek lekarski utworzono na UO w 2017 r., w 2019 r. senat powołał Wydział Lekarski. 2 kwietnia br. opublikowano projekt rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego przewidujący włączenie Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu do UO.
Narodowe Czytanie w Płocku
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?