Duet z Orła Namysłów startuje w mistrzostwach świata

    Duet z Orła Namysłów startuje w mistrzostwach świata

    Łukasz Baliński

    Aktualizacja:

    Nowa Trybuna Opolska

    Nasi zapaśnicy startować będą w mistrzostwach świata do lat 20, które odbywają się w słowackiej Trnavie.
    Alicja Czyżowicz po raz kolejny weźmie udział w mistrzostwach świata U-20.

    Alicja Czyżowicz po raz kolejny weźmie udział w mistrzostwach świata U-20. ©Materiały klubu

    Podczas zmagań kobiet pod wodzą „naszego trenera” Marcina Marcinkiewicza Polskę po raz kolejny w kategorii wagowej do 53 kg Polskę reprezentować będzie Alicja Czyżowicz. Ona ma już doświadczenie w tej rywalizacji, gdyż podczas ubiegłorocznych mistrzostw uplasowała się na siódmym miejscu będąc bardzo blisko walki o medale.

    W stylu wolnym pod okiem szkoleniowca Marka Garmulewicza barw narodowych bronić będzie w limicie do 74 kg Paweł Malicki, który w poprzednim roku wywalczył, niezłą 11. lokatę.

    - Ala swoje walki będzie toczyła od czwartku, natomiast Paweł od soboty - tłumaczy jeden z ich trenerów klubowych Krzysztof Pawlak, żałując iż grupie dziewcząt, tak jak w 2017 roku znowu zabraknie leczącej kontuzję Eweliny Ciunek.

    Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Forum tylko dla zalogowanych.

    Załóż konto / Zaloguj się

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Tabela 1. ligi

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do Ekstraklasy
    Spadek do 2. ligi
    1 Raków Częstochowa Live 21 48 14 6 1 36-10
    2 Sandecja Nowy Sącz Live 21 38 10 8 3 23-12
    3 Stal Mielec Live 21 37 10 7 4 30-14
    4 ŁKS Łódź Live 21 37 10 7 4 32-18
    5 Podbeskidzie Bielsko-Biała Live 21 32 9 5 7 30-22
    6 Puszcza Niepołomice Live 21 30 8 6 7 24-27
    7 Chojniczanka Chojnice Live 21 29 7 8 6 29-27
    8 GKS 1962 Jastrzębie Live 21 29 7 8 6 24-27
    9 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 21 27 7 6 8 32-34
    10 Bytovia Bytów Live 21 26 5 11 5 33-28
    11 GKS Tychy Live 21 26 6 8 7 28-26
    12 Odra Opole Live 20 23 6 5 9 28-33
    13 Warta Poznań Live 21 23 6 5 10 19-27
    14 Chrobry Głogów Live 21 23 6 5 10 14-21
    15 Wigry Suwałki Live 20 22 5 7 8 22-33
    16 Stomil Olsztyn Live 21 22 6 4 11 20-29
    17 GKS Katowice Live 21 18 4 6 11 16-28
    18 Garbarnia Kraków Live 21 16 4 4 13 16-40