Duszpasterstwo rodzin zaprasza narzeczonych na nauki do katedry w Opolu

Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda
Pixabay
W lipcu i w sierpniu w katedrze odbywać się będą nauki przedmałżeńskie dla par, które zamierzają zawrzeć związek małżeński jeszcze w tym roku.

- Bardzo prosimy, aby najpierw uzgodnić datę ślubu z księdzem proboszczem miejsca, gdzie odbędzie się ślub – mówi ks. dr Jerzy Dzierżanowski, diecezjalny duszpasterz rodzin. - Następnie warto dowiedzieć się gdzie i kiedy odbywają się spotkania dla narzeczonych, o czym ksiądz proboszcz poinformuje. Do katedry w Opolu zapraszamy tych narzeczonych z terenu całej diecezji opolskiej, którzy nie znaleźli innego dogodnego dla siebie terminu i miejsca przygotowania do małżeństwa.

Dla narzeczonych, którzy nie uczestniczyli dotąd w bezpośrednim przygotowaniu do małżeństwa, a planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński jeszcze w 2020 r., parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu organizuje dwa pełne cykle przygotowań. Każda z par wybiera dla siebie cykl w lipcu lub sierpniu. Pierwszy odbędzie się w dniach 14 i 15 lipca br. rozpoczęcie o godz. 19.30. Drugi - 11 i 12 sierpnia br., rozpoczęcie o tej samej godzinie. Każdego dnia będą się odbywać po dwie nauki. Jednorazowo udział w tych spotkaniach może wziąć po 30 par.

Chęć udziału w tych spotkaniach należy zgłosić, rejestrując się na specjalnym formularzu na stronie internetowej duszpasterstwa rodzin: dr.opole.pl

Organizatorzy przypominają o obowiązku noszenia maseczek w trakcie spotkań.

- Od 4 września (zawsze w czwartki o godzinie 19.00 w Domu Katechetycznym przy pl. Katedralnym 4) powraca forma cotygodniowych spotkań dla narzeczonych zgodnie z porządkiem podanym na stronie dr.opole.pl. Poradnie rodzinne wznawiają przyjmowanie narzeczonych – dodaje ks. dr Dzierżanowski. - Prosimy telefonicznie umawiać się na spotkania z wybranym doradcą życia rodzinnego.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska