Duży sukces opolskiego szpadzisty

Grzegorz Guenther, zwycięzca w kategorii juniorów.
Grzegorz Guenther, zwycięzca w kategorii juniorów. fot. Ze zbiorów klubowych
Grzegorz Guenther ze Startu wygrał turniej o puchar Opola. W ogólnopolskiej imprezie wzięło udział 110 zawodników.

Wogólnopolskiej imprezie rozgrywanej po raz czwarty w Opolu wzięło udział 110 uczestników, w tym ze Słowacji i Ukrainy. Bardzo dobrze zaprezentował się Grzegorz Guenther, który w kategorii juniorów zajął 1. miejsce, wygrywając wszystkie 10 pojedynków.

Po zwycięstwie w grupie eliminacyjnej, w dalszych walkach pokonał Feliksa Frasia 15-11 i Szczepana Budkę 15-8 (obaj KKS Kraków), w półfinale zwyciężył 15-12 Jędrzeja Drobińskiego (Irwin Manieczki), a w finale wygrał 15-7 z Michałem Mężykiem (Górnik Radlin).

- To duże osiągnięcie zważywszy, że walczył on z czołówką krajową, w której zabrakło jedynie dwóch reprezentantów Polski - uważa Czesław Wojciechowski, trener Startu. - Po czterech latach pracy przyszedł pierwszy sukces potwierdzając, że szermierka w naszym mieście się rozwija. Zasługa w tym grupy ludzi, którzy nam pomagają. Szczególnie dyrekcji Państwowego Gimnazjum nr 4 w Opolu, która za darmo udostępniła nam szkolną salę na treningi.
Niewiele brakowało, by w finale spotkało się dwóch szpadzistów Startu. Marcin Michalak dopiero w półfinale przegrał 10-15 z Mężykiem i z Drobińskim sklasyfikowany został na 3. pozycji. Najwyższe miejsca zawodników Startu: 12.

Jakub Kowalcze, 14. Oskar Miller, 15. Piotr Punt. Natomiast Janusz Ziobrowski (kategoria młodzików) wygrał pięć z sześciu walk w grupie, ale potem poszło mu gorzej i zajął 9. miejsce.

W kategorii dzieci wzięło udział najwięcej, bo aż 46 uczestników. Tu również dzielnie walczyli szpadziści Startu, a najlepiej zaprezentował się Marcin Skorupa. Dotarł do półfinału, w którym przegrał 9-10 z późniejszym zwycięzcą, Maciejem Bielcem (AZS AWF Wrocław).

Marcin zajął 3. miejsce, a jego koledzy klubowi wywalczyli lokaty: 6. Aleksander Wiśniowski, 12. Wiktor Miller, 15. Błażej Szymański.

Wystąpiły także dziewczęta Startu, które przygotowują się do przyszłorocznego sezonu. Najlepszą okazała się Pamela Gnatowicz, przed Aleksandrą Jurkowską i Magdaleną Jezierską.