Dwa medale młodych zapaśników Orła Namysłów

Medaliści z Orła Namysłów: Krystian Krupiński (z lewej) i Marcin Stanek.
Medaliści z Orła Namysłów: Krystian Krupiński (z lewej) i Marcin Stanek. archiwum klubowe
W Brzegu Dolnym odbyły się mistrzostwa Polski młodzików (do lat 14), na których wystąpili reprezentanci dwóch naszych klubów. Dorobek medalowy to dwa krążki.

Impreza dla zawodników z rocznika 2003 i młodszych zgromadziła na starcie 212 uczestników z 58 polskich klubów. W tym gronie było sześciu przedstawicieli Orła Namysłów i dwóch ZKS-u Górażdże.

Po złoty medal w kapitalnym stylu sięgnął Krystian Krupiński z Orła, który rywalizował w wadze do 59 kg, w której wystąpiło 28 zapaśników. Nasz był faworytem i pięć pojedynków rozstrzygnął błyskawicznie przed czasem. W finale natomiast wygrał 10-0 z Jakubem Krawickim (Olimpia Cieszków).

O srebro natomiast postarał się jego koleg klubowy - Marcin Stanek w kategorii do 47 kg, w której startowało 31 zawodników. On z kolei wygrał cztery swoje starcia, pokazując już duże umiejętności oraz wolę walki i dopiero w finale doznał porażki przez położenie na łopatki z zawodnikiem pochodzenia rosyjskiego Arsłambekiem Salimowem (Podlasie Białystok).

Oprócz tej dwójki klub z Na­mysłowa na zawodach w Brzegu Dolnym reprezentowali również: Maciej Sarnicki (zajął 7. miejsce w wadze do 66 kg), Kamil Niezgoda (13. miejsce; kat. 53 kg), Kacper Adamiak (13. miejsce, kat. 66 kg) i Adrian Matyjasek (19. miejsce, kat. 47 kg).

Z dwójki zawodników ZKS-u Górażdże lepiej spisał się Partyk Cabanek. Zajął on 13. lokatę w wadze do 35 kg. Denis Woitzik był natomiast 28. w kategorii do 47 kg.

Źródło: TVN24/x-news