Dwa medale naszego kolarza w mistrzostwach Polski na torze

Andrzej Bartkiewicz
Andrzej Bartkiewicz Sławomir Jakubowski
Andrzej Bartkiewicz (Wibatech Ziemia Brzeska) zdobył złoty i brązowy medal podczas zawodów na obiekcie w Pruszkowie.

Kolejny raz zawodnik, naszej pierwszej w historii regionu szosowej grupy zawodowej, potwierdził swoją wszechstronność. Dobrze bowiem się czuje nie tylko na szosie i torze, ale równiez w przełajach. W tym roku w lipcu w torowej odmianie kolarstwa w młodzieżowych mistrzostwach Polski miał trzy medale.

W rywalizacji seniorów niespełna 21-letni Bartkiewicz najlepszy okazał się w wyścigu na 4 km na dochodzenie. Nasz zawodnik osiągnął czas 4.32,275 i wyraźnie, bo o prawie 1,4 sek. wyprzedził drugiego w klasyfikacji Mateusza Nowaka (KTK Kalisz).

Na najniższym stopniu podium stanął natomiast w konkurencji scratchu, a 7. miejsce zajął w niej inny zawodnik Wibatechu - Szymon Godras.

Dobrze spisał się w wyścigu punktowym opolanin Marcin Wolski, który długo mógł liczyć na medal. Końcówkę miał jednak słabszą i zajął 4. miejsce. Wygrał były kolarz brzeskiego klubu - Adrian Tekliński (Stal Grudziądz).

Czwarte miejsca zajęły drużyny Wibatechu w sprincie (Godras, Wolski i Wiktor Mrozek) oraz wyścigu na 4 km na dochodzenie (A. Bartkiewicz, Wolski, Leszek Pluciński i Dorian Bartkiewicz).