Dwa medale Orła Namysłów podczas mistrzostw kraju w zapasach

Radosław Marcinkiewicz z prawej.
Radosław Marcinkiewicz z prawej. Materiały klubu
Dwa srebrne medale z mistrzostw Polski w zapasach przywieźli do Namysłowa przedstawiciele tamtejszego Orła Namysłów. U panów wywalczył go Radosław Marcinkiewicz, u pań Alicja Czyżowicz.

Jeśli chodzi o zapaśników to rywalizowali oni w Krotoszynie, a nasz zawodnik stanął do boju w kategorii wagowej do 86 kg. Ostatecznie namysłowianin dotarł do finału, gdzie uległ po raz pierwszy w długiej karierze koledze z reprezentacji Sebastianowi Jezierzańskiemu z klubu Dąb Brzeźnica. Tak czy inaczej na podium krajowego czempionatu stanął już po raz 13 i to mimo braku występów w kilku mistrzostwach z powodów zdrowotnych.

Zapaśniczki z kolei spotkały się w Dzierżoniowie. Czyżowicz startowała tam w olimpijskim limicie do 53 kg. Po bardzo dobrych pojedynkach jedynej porażki doznała na ostatniej prostej gdy po wyrównanej walce uległa bardzo doświadczonej i utytułowanej Iwonie Matkowskiej z Grunwaldu Poznań. Dla naszej młodej 22-letniej zawodniczki jest to już trzeci medal z krajowej imprezy najwyższej rangi. Na swoim koncie ma już brąz 2016 roku i złoto zdobyte w 2019 roku.

Pech nie oszczędził podczas najnowszej edycji natomiast drugiej reprezentantki Orła czyli Eweliny Ciunek. Niezwykle utalentowana i utytułowana w młodzieżowych grupach zawodniczka startująca również w olimpijskiej kategorii do 68 kg w swoim debiucie w imprezie seniorskiej doznała kontuzji w pierwszym pojedynku i została wycofana z turnieju.