Sebastian Stemplewski/archiwum
Paula Żukowska dwa razy stawała na podium.
Paula Żukowska dwa razy stawała na podium. Sebastian Stemplewski/archiwum
Taki jest dorobek dwóch pierwszych dni mistrzostw Polski w Olsztynie.

Zawody są okazją do wypełnienia minimum olimpijskiego. W sobotę nie udało się go zdobyć Otylii Jędrzejczak na jej koronnym dystansie 200 m motylkiem. Swojej szansy na wyjazd do Londynu musi szukać w dobrym występie na 100 m tym stylem.
My liczyliśmy na medale zawodniczek Zrywu i nie przeliczyliśmy się. W niedzielę do opolskiego worka wpadły pierwsze dwa. Paula Żukowska zdobyła srebrny krążek na 400 m stylem zmiennym. Mająca 19 lat zawodniczka osiągnęła czas 4.52,23 i była prawie 3,5 sek. wolniejsza od Karoliny Szczepaniak (AZS Warszawa).
Srebrny medal zdobyła też sztafeta Zrywu na 4x100 m stylem dowolnym. Opolanki płynęły w składzie: Sonia Bochyńska, Magdalena Sproska, Natalia Pawlaczek i Żukowska). Nasze dziewczyny miały czas 3.55,09 i zaledwie o 0,11 sek. wyprzedziły zespół Juvenii Wrocław. Z przewagą ponad 4,5 sek. wygrały pływaczki AZS-u Warszawa.
W sobotę opolska sztafeta w tym samym składzie zajęła 8. lokatę na 4x200 m stylem dowolnym. Żukowska była ponadto 10. na 800 m stylem dowolnym. Kilka razy nasze zawodniczki płynęły też w finale B. Na 50 m stylem dowolnym Pawlaczek była 16., a Bochyńska 17. Na 18. miejscu uplasowały się natomiast: Agata Pawlisz (50 m stylem klasycznym) i Aleksandra Tomala (100 m grzbietem), a Sproska była 20. na 200 m motylkiem.
Zawody w Olsztynie trwać będą jeszcze w poniedziałek i wtorek.