Dwa wygrane sparingi KGHM Zagłębia Lubin w Opolu

Gole dla Odry strzelili Sebastian Deja (na zdjęciu) z rzutu karnego i Tomasz Copik. Sławomir Jakubowski
Piłkarze KGHM Zagłębia pokonali w rozegranych w piątek meczach sparingowych trzecioligowy zespół Odra Opole 4:2 i czeską drużynę Banik Ostrava 3:2.

Były to pierwsze spotkania kontrolne lubinian, którzy przygotowują się do rozgrywek ekstraklasy.

Z Odrą grano trzy razy po 30 minut. Podopieczni trenera Pavla Hapa już do kwadransie prowadzili 2:1 po golach Adriana Błąda i Patryka Bryły. W ostatniej tercji dwie kolejne bramki dla "Miedziowych" zdobył Szymon Skrzypczak. Gole dla Odry strzelili Sebastian Deja z rzutu karnego i Tomasz Copik.

W drugim spotkaniu (dwa razy po 45 minut) lubinianie do przerwy prowadzili z Banikiem 2:0, by ostatecznie wygrać 3:2. Bramki dla Zagłębia zdobyli Arkadiusz Woźniak, Costa Nhamoinesu i Szymon Pawłowski. Dwa gole dla Banika uzyskał Antonin Fantis.

Mecze były dziś rozegrane w centrum sportu przy ul. Północnej.