Dwa złota młodych zawodników Budowlanych Opole!

Kacper Urban okazał się najlepszym zawodnikiem mistrzostw!
Kacper Urban okazał się najlepszym zawodnikiem mistrzostw! Oliwer Kubus
Kapitalnie spisali się w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów ciężarowcy Budowlanych Opole. Można wręcz napisać, że wykonali 100 procent normy, albowiem obaj nasi przedstawiciele zdobyli w Zamościu po złotym medalu.

Najpierw zwyciężył bowiem Kacper Urban, triumfując w kategorii do 67 kg. I to wygrał w jakim stylu! W rwaniu zaliczył bowiem 130 kg, a w podrzucie 147 kg, co dało mu 277 kg w dwuboju i okazało się nowym rekordem Polski juniorów do lat 20 i 23 oraz seniorów w tej grupie wagowej.

Na najwyższym stopniu podium stanął także Olaf Pasikowski. On z kolei okazał się najlepszy w kategorii powyżej 109 kg. W gronie najcięższych zawodników wygrał zaliczając wszystkie swoje podejścia zarówno w rwaniu (145, 150, 155 kg) jak i w podrzucie (175, 180 i 185 kg). Tym samym dwuboju uzyskał wynik 340 kg.

Jakby tego było mało takie rezultaty pozwoliły naszym zawodnikom znaleźć się w czołówce w klasyfikacji Sinclair'a. Ba! Urban triumfował w niej bezapelacyjnie z 376,75 pkt na koncie, a Pasikowski z 346,6 pkt zajął piąte miejsce... choć do drugiego zabrakło mu tylko niespełna osiem „oczek”.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył klub WLKS Iganie Nowe przed LKS Dobryszyce i Mazovią Ciechanów. Natomiast wśród województw najlepsze było mazowieckie, przed lubelskim i dolnośląskim. Opolskie ulokowało się na dziewiątej pozycji.

Warto dodać, że dla naszego regionu zapunktował także Michał Wycisk z Ciska, który w najcięższej kategorii zajął ósme miejsce. Pozwoliło mu na to 232 kg w dwuboju (rwanie 102 kg, podrzut 130). Do tego w tabeli Sinclair'a mógł zapisać sobie 247,4 pkt.