Dwaj żużlowcy Kolejarza Opole odpadli z walki o tytuł mistrza kraju

Mariuszowi Staszewskiemu nie udało się awansować do półfinału.
Mariuszowi Staszewskiemu nie udało się awansować do półfinału. Marcin Sagan
Mariusz Staszewski i Stanisław Burza nie zdołali przebrnąć przez ćwierćfinały indywidualnych mistrzostw Polski.

W ćwierćfinale w Pile Staszewski spisywał się nieźle w konkurencji z rywalami z wyższych lig. Zdobył siedem punktów, ale o jeden za mało, by znaleźć się w półfinale. Wystąpił w biegu barażowym o 9. miejsce dające status rezerwowego w półfinale. Zajął w nim 3. pozycję i ostatecznie został sklasyfikowany na 11. miejscu.

W ćwierćfinale w Krakowie startował z kolei Burza. Zdobył tylko trzy punkty i zajął 14. miejsce.