Dwanaście medali zawodników Lutadores Opole

Archiwum klubowe
Ekipa opolskiego klubu na zawodach w Czechach.
Ekipa opolskiego klubu na zawodach w Czechach. Archiwum klubowe
W czeskiej miejscowości Frydek Mistek odbyły się zawody grapplingowe o "Puchar Czech". Świetnie spisali się na nich wojownicy z Opola.

Grappling to w największym skrócie odmiana brazylijskiego jiu jitsu, w której walczy się bez kimon w samych szortach. Zawodnicy opolskiego klubu zdominowali międzynarodowy turniej pięć razy stając na najwyższym stopniu podium.

Złote medale zdobyli: Bartosz Kilian (kat 70 kg, seniorzy), Bogumił Grzebieniowski (kat. 77 kg, seniorzy), Łukasz Nikołajczyk (kat. 84 kg, seniorzy), Krzysztof Wolski (kat. 93 kg, seniorzy) i Paweł Tomalik (84 kg). Ostatni z wymienionych rywalizował w zawodach elity czyli zawodników bardziej zaawansowanych i dłużej trenujących. W zawodach elity walczył też ponadto Marek Sikora, który w wadze do 70 kg wywalczył srebrny medal. Na drugim stopniu podium stanął też Roman Baldy (kat. 70 kg, seniorzy). Dorobek medalowy uzupełniło pięć brązowych krążków, a wywalczyli je: Marcin Adamów (kat. 70 kg, seniorzy), Jan Bielawski (kat. 84 kg, seniorzy), Michał Kuciński (kat. +93 kg, seniorzy), Grzegorz Kuliś (kat. +93 kg, seniorzy) oraz Marcin Borsuk (kat. 77 kg) w rywalizacji juniorów.

- To był bardzo udany występ i można go uznać za bardzo dobre zakończenie grapplingowego sezonu 2011/12 w naszym wykonaniu - mówi trener Lutadores i jednocześnie najlepszy w Polsce zawodnik w mma w wadze ciężkiej Damian Grabowski. - Okazaliśmy się najlepsi w tych zawodach w klasyfikacji drużynowej, a większość walk wygranych było przed czasem. Rekord imprezy jeśli chodzi o poddanie ustanowił Bartek Kilian, który pokonał swego rywala już w siódmej sekundzie walki zakładając mu dźwignię na łokieć.