Dwujęzyczna Opolszczyzna 2020

Artykuł sponsorowany

Stan epidemiczny w kraju spowodowany wirusem COVID-19 powoduje, że obecnie każdy nasz krok czy działanie skoncentrowane jest na dbałości o zdrowie nasze i naszych dzieci. W tej trudnej sytuacji jakiej się teraz znaleźliśmy, kiedy sytuacja w kraju i na świecie rozwija się dynamicznie i trudno pokusić się o wskazanie momentu powrotu do „normalności”, trzeba również próbować zatroszczyć się o jak najlepsze możliwość edukacji naszych dzieci. W związku z tym Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji, pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego zadbał o możliwości edukacji dzieci w wieku przedszkolnym poprzez umożliwienie im dostęp do zasobów edukacyjnych online, tak aby każdy mógł realizować zajęcia w swoim domu, przekazuje Państwu pakiet do zdalnej nauki języka angielskiego dla Waszych dzieci. Ten unikatowy i nowoczesny program edukacyjny stwarza wyjątkową szansę na rozwój dzieci, poprzez naturalne przyswajanie drugiego języka i rozwijanie umiejętności komunikacyjnych w grupie.

Pakiet ten jest obecnie jednym z wielu elementów składających się na projekt realizowany przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu „Dwujęzyczna Opolszczyzna” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Czy nie lepiej jest sprawić, żeby drugi język (np. angielski) nigdy nie stał się dla dziecka językiem obcym, zamiast czekać, aż się nim stanie i później uczyć jako obcego? Oczywiście, że lepiej. Podobnie jak lepiej jest nie zarazić się wirusem niż później się leczyć. Tak właśnie myślimy i działamy poprzez Program Powszechnej Dwujęzyczności. Ten szczególny czas wymaga zmiany formy edukacji - ze stacjonarnej na internetową, ale także stwarza okazję do namysłu nad koniecznością zmiany w podejściu do edukacji językowej dzieci.
Pomóżmy dzieciom uniknąć „wirusa” angielskiego jako “języka obcego” wychowując je na co dzień w dwujęzyczności z językiem angielskim.

Akcja trwa od 23.04.2020 do 31.07.2020 i zapraszam do odwiedzenia strony internetowej: https://opolskie.dwujezycznedzieci.pl/ w celu otrzymania darmowego pakietu do nauki języka angielskiego podając hasło: DwujęzycznaOpolszczyzna2020
Życzę Państwu i dzieciom dużo zdrowia oraz pomyślności w życiu, a także radości i satysfakcji z nauki.

Z wyrazami szacunku
Dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji
mgr Lesław Tomczak

Dodaj ogłoszenie