Działalność na medal!

Materiał powstał we współpracy z Gminą Gogolin
Stowarzyszenie przeprowadza zbiórki pieniężne na wydarzeniach organizowanych przez samorząd gminy.
Stowarzyszenie przeprowadza zbiórki pieniężne na wydarzeniach organizowanych przez samorząd gminy.
25 czerwca odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Gminy Gogolin „Okaż serce innym”. Podsumowano nie tylko ubiegłoroczną działalność, ale również w związku z zakończeniem kadencji – pięcioletnie dokonania stowarzyszenia. Powołany został także nowy skład zarządu oraz komisji rewizyjnej.

Prezesem Zarządu Stowarzyszenia pozostała Gizela Sapok, a w skład zarządu weszli ponownie Izabela Olczyk (wiceprezes), Ewa Bury (sekretarz), Beata Kowalczyk (skarbnik), Krystian Komander (członek) i Marta Wiora (członek). W związku z ubiegłoroczną rezygnacją z pracy w zarządzie i stowarzyszeniu Joanny Bassek, po ponad roku ponownie obsadzony został wolny wakat w zarządzie - funkcję członka pełnić będzie Małgorzata Lepich. Natomiast w skład komisji rewizyjnej weszli: Katarzyna Figiela (przewodnicząca), Waltrauda Wicher oraz Lidia Herok.
W roku 2019 stowarzyszenie udzieliło pomocy finansowej 25 rodzinom. Dzięki pozyskanym funduszom udało się wesprzeć osoby potrzebujące łączną kwotą 10 276,87 zł, która została przeznaczona m.in. na zakup leków, środków opatrunkowych, żywności, sprzętu rehabilitacyjnego i opału. Współpraca z Bankiem Żywności w Opolu pozwoliła natomiast na sprowadzenie pomocy żywnościowej dla 250 osób na kwotę 51 041,14 zł. Na uwagę zasługuję fakt, iż mimo rezygnacji członka zarządu, stowarzyszenie prężnie działało w ograniczonym składzie, podejmując kolejne inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności. Niemal w każdym miesiącu ubiegłego roku, stowarzyszenie organizowało dla swoich podopiecznych, jak również wszystkich chętnych mieszkańców gminy, ciekawe wydarzenia i akcje.

styczeń udział w XIII Koncercie Charytatywnym „Otwarte Serce” na rzecz mieszkańca gminy Gogolin;

marzec udział w pracach kapituły Nagród Burmistrza Gogolina „Zwykli Niezwykli” oraz w Gminnym Kiermaszu Wielkanocnym i konkursie „Ozdabiamy Plac Benedyktyński na Wielkanoc”;
kwiecień współorganizacja wielkanocnego śniadania dla podopiecznych DSS w Kamionku i OPS w Gogolinie;

maj wsparcie organizacji festynu rodzinnego z okazji Dnia Dziecka;

czerwiec współorganizacja biesiady międzypokoleniowej „Roztańczony Gogolin”;

sierpień zbiórka pieniężna podczas imprezy „Muzyczny Kogel – Mogel”;

wrzesień pomoc w organizacji „Otwartych Drzwi” Domu Spokojnej Starości „Święta Barbara” w Kamionku;

październik organizacja „Jesiennych warsztatów kreatywnych” dla podopiecznych DSS, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krapkowicach, uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Krapkowicach, podopiecznych gogolińskiego OPS’u oraz seniorów z gminy Gogolin;

listopad organizacja spotkania integracyjnego z okazji andrzejek;

grudzień udział w spotkaniu inaugurującym publikację książki „Uśmiech dziecka”, w ramach projektu „Opolska mama ma moc” oraz współorganizacja corocznej wigilii dla osób samotnych i potrzebujących.

Łącznie w latach 2015 – 2019, stowarzyszenie rozpatrzyło 240 wniosków o przyznanie pomocy. Przeprowadziło 14 zbiórek publicznych, podczas których zebrało 42 893 zł na rzecz konkretnych osób, potrzebujących wsparcia. W ramach współpracy z Bankiem Żywności w Opolu oraz sklepem Tesco w Krapkowicach, pomoc żywnościową otrzymało ponad tysiąc osób na łączną kwotę 363 878 zł. Ponadto stowarzyszenie organizowało kiermasze odzieży używanej, warsztaty kreatywne i kulinarne, okolicznościowe spotkania dla dzieci i młodzieży oraz osób samotnych, chorych i potrzebujących, a także wspierało akcję pomocową dla Ukrainy „Podaruj kilogram miłości”.
Gratulacje zarządowi oraz wszystkim członkom stowarzyszenia złożył Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala. – To piękne i budujące, że tak niewielka grupa ludzi, potrafi zdziałać tak wiele i pomóc tak wielu osobom. Pokazujecie, że naprawdę warto to robić!– mówił podczas zebrania, dziękując za dotychczasową działalność i wyrażając nadzieję, że kolejne inicjatywy.
Podpisy:
1. Podziękowania należą się wszystkim firmom oraz osobom prywatnym, które od lat wspierają działalność stowarzyszenia.
2. Podczas plenerowej imprezy „Kogel – Mogel” w 2019 r. członkowie stowarzyszenia serwowali placki ziemniaczane, a cały dochód z ich sprzedaży przeznaczyli na cel dobroczynny.
3. Stowarzyszenie przeprowadza zbiórki pieniężne na wydarzeniach organizowanych przez samorząd gminy – tu: gala „Zwykli – Niezwykli” 2020.
4. Stowarzyszenie zainicjowało doroczny maraton zumby na rzecz chorych, wymagających leczenia i rehabilitacji najmłodszych mieszkańców gminy Gogolin.
5. Zarząd stowarzyszenia z burmistrzem Joachimem Wojtalą (na zdjęciu brakuje Małgorzaty Lepich).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie