Dzieła sztuki na kołach zjechały pod Opole. Trwa 18. Master Truck Show

Marcin Żukowski
Marcin Żukowski
Na uczestników zlotu czeka cały wachlarz motoryzacyjnych atrakcji.
Na uczestników zlotu czeka cały wachlarz motoryzacyjnych atrakcji. Marcin Żukowski
Od piątku (15 lipca) w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem trwa 18. Master Truck Show. Największy w Polsce zlot samochodów ciężarowych i miłośników motoryzacji. Co sprawia, że każdego roku lotnisko pod Opolem odwiedzają tysiące ludzi chcących zobaczyć kilkaset niezwykłych pojazdów?

- Przyjechaliśmy z Jeleniej Góry, gdzie jeździmy w „Jelenia Wraki” – mówi Krzysztof Zalewski. - Chcemy tutaj podriftować, spędzić miło czas.

Na zlocie pan Krzysztof uczestniczy w wyścigach samochodów o wartości do 1000 zł. Jeździ samochodem osobowym marki BMW E46 z 2-litrowym silnikiem.

- Takie auta wytrzymują jakieś dwa rajdy i trzeba je oddać na złom. Ten pierwszy raz bierze udział w wyścigu. Może wytrzyma do kolejnego – tłumaczy kierowca z Dolnego Śląska. - Jeździmy też w takich rajdach, gdzie się stukamy. Tutaj chcemy pokazać zainteresowanym, jak to jest siedzieć w samochodzie biorącym udział w rajdzie.

Wśród wielu pięknych maszyn uwagę przykuwa charakterystyczny samochód ciężarowy rodem z USA.

- To kenworth w900 z 1997 roku, ma około 400 koni mechanicznych. Sprowadzony jest z Ameryki, do Polski przypłynął statkiem – zdradza siedemnastoletnia Sandra, która na zlocie jest 14. raz. - To nasza zabawka, oczko w głowie. Jeździmy na każdy zlot. Teraz przyjechaliśmy na 18. urodziny Master Truck’a.

Ekipa z amerykańskiej ciężarówki przyjeżdża na zlot w gronie wielopokoleniowej rodziny i znajomych.

- Przyjeżdżamy tu dla rozrywki, wielu ludzi nas zna, znają nasze auto. Jest świetna atmosfera, a gdy ma się tutaj sporą grupę starych znajomych to zabawa jest bardzo dobra – mówi Sandra.

Krzysztof Kołodziej przyjechał z podkarpackiego Parkosza. Pasję do samochodów ciężarowych odziedziczył po ojcu. Na zlocie jest pierwszy raz.

- Od dziecka interesowałem się transportem. Jeździłem z tatą. Zawsze lubiłem takie stuningowane samochody.

Młody kierowca z Podkarpacia przyjechał do Polskiej Nowej Wsi ciężarowym mercedesem actros.

- Auto jest z 2008 roku, ma 450 koni mechanicznych. To jest bogata wersja, na pełnym zawieszeniu pneumatycznym. W środku wyposażone w wypoczynkowy narożnik i ławę. Auto jest orurowane i posiada dodatkowe halogeny. Całe wnętrze jest w skórze – chwali swoją maszynę.

Przyznaje, że nie jest właścicielem samochodu. Auto należy do właściciela firmy, w której Krzysztof jest zatrudniony jako kierowca.

- Szef akceptuje i szanuje moją pasję do tuningowania samochodów. Inwestuje przy tym w auto - cieszy się uczestnik zlotu.

Oliwia Nowak z Żor interesuje się motoryzacją. Na Master Truck'a przyjechała pierwszy raz i jest oczarowana atmosferą imprezy.

- Podoba mi się bardzo. Uważam, że jest taki niesamowity klimat. Gdy tylko przyjechaliśmy na pole namiotowe to od razu zaczęła się integracja z sąsiadami, wspólne grillowanie i zabawa. Wystawione samochody robią ogromne wrażenie. Jest naprawdę cudownie. Interesują mnie samochody, szczególnie ciężarowe - mówi Oliwia.

Towarzyszki Oliwii to zlotowe weteranki. Jedna z nich, Honorata, przyjechała do Polskiej Nowej Wsi po raz siódmy. Podkreśla, że wraca w to miejsce właśnie ze względu na jedyną w swoim rodzaju atmosferę wydarzenia.

- Każdy zlot pozostawia piękne wspomnienia. Jest mnóstwo atrakcji i cudownych samochodów. I ten klimat!

Zlot potrwa do niedzieli. Podczas trzydniowej imprezy przewidziano szereg innych atrakcji, m.in. pokaz pojazdów militarnych czy koncerty. Wstęp na wydarzenie jest płatny. Bilety można nabyć w kasach znajdujących się przy wejściu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska