Dzielnicowi odwiedzili szkoły w Skarbimierzu oraz Lipkach i...

  Dzielnicowi odwiedzili szkoły w Skarbimierzu oraz Lipkach i rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas ferii

  Zdjęcie autora materiału
  Sławomir Draguła

  Nowa Trybuna Opolska

  Ferie w województwie opolskim zaczynają się 28 stycznia, ale już teraz policjanci z brzeskiej komendy powiatowej odwiedzają szkoły i tłumaczą najmłodszym,
  1/4
  przejdź do galerii

  Ferie w województwie opolskim zaczynają się 28 stycznia, ale już teraz policjanci z brzeskiej komendy powiatowej odwiedzają szkoły i tłumaczą najmłodszym, jak bezpiecznie spędzić ten czas. ©Policja

  Mundurowi ostrzegali najmłodszych m.in. przed zbyt ryzykownymi zabawami na świeżym powietrzu oraz uczulali przed wchodzeniem na zamarznięte stawy czy rzeki. Natomiast w związku z organizowanymi licznymi wyjazdami na zimowiska, brzescy policjanci będą kontrolować autokary przewożące dzieci.
  Ferie w województwie opolskim zaczynają się 28 stycznia, ale już teraz policjanci z brzeskiej komendy powiatowej odwiedzają szkoły i tłumaczą najmłodszym, jak bezpiecznie spędzić ten czas.

  Teraz spotkali się z uczniami szkół w Skarbimierzu oraz Lipkach. Mundurowi mówili, jak bezpiecznie zachować się na koloniach. Przypominają o tym, żeby nie oddalać się od swojej grupy, a przede wszystkich słuchać co mówią opiekunowie.

  - Ważne, by dzieci wiedziały co im grozi w kontakcie z nieznajomymi osobami i jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach nam nieznanych - mówi młodszy aspirant Patrycja Kaszuba z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. - Mimo, że w naszym powiecie prawdziwej zimy na razie nie ma, to dzielnicowi ostrzegają przed zabawami na zamarzniętych rowach, rzekach i stawach. Pogoda jest zmienna i do rozpoczęcia ferii może jeszcze spaść śnieg i przyjść mróz.

  W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mundurowi przypomnieli również o zasadach obowiązujących na drogach oraz w podróży.

  - Po spotkaniach z policjantami najmłodsi doskonale wiedzą, że podczas spaceru nie wbiegamy na jezdnie, a na drugą stronę przechodzimy w miejscu do tego wyznaczonym - mówi Patrycja Kaszuba. - Po zmroku zaś nosimy elementy odblaskowe. W ramach działań profilaktycznych Urząd Gminy w Skarbimierzu zakupił kamizelki odblaskowe, które już są rozdawane uczniom.

  W związku z organizowanymi licznymi wyjazdami na zimowiska, brzescy policjanci będą kontrolować autokary przewożące dzieci.

  - O zgłoszenie takiej kontroli prosimy przynajmniej w dzień poprzedzający wyjazd pod nr tel. 77 42 40 072. Punkt kontroli autokarów został wyznaczony przy drodze krajowej nr 94, na parkingu obok Rybiorza w Brzegu - mówi Patrycja Kaszuba.

  FLESZ - Oddając krew ratujesz życie

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Jedyne takie walentynki w Opolu!

  Jedyne takie walentynki w Opolu!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!