Dzień otwarty programu „Chodź na łyżwy” i łyżwiarski piknik rodzinny w Opolu

Materiał informacyjny
Już w niedzielę 8 marca w godzinach 10:00 - 13:00 na lodowisku Toropol mieszczącym się przy ul. Barlickiego 13 w Opolu odbędzie się łyżwiarski piknik rodzinny - dzień otwarty programu „Chodź na łyżwy”. To ogólnopolskie przedsięwzięcie organizowane jest przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego przy współpracy z PGE Energia Ciepła SA. Program dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

- Duży sukces zeszłorocznej edycji programu „Chodź na Łyżwy” zmotywował nas do jeszcze intensywniejszych działań. W tym sezonie, wraz z klubami, przygotowaliśmy 8 dni otwartych, które odbędą się w Elblągu, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Opolu i Toruniu. Zaczynamy już w niedzielę w sercu województwa opolskiego. Tegoroczne łyżwiarskie tournée będzie miało swoje zwieńczenie w ostatnich dniach listopada w Lublinie. Dzięki naszemu sztandarowemu programowi popularyzatorskiemu możemy zaoferować wszystkim zainteresowanym treningi z ekspertami, pokazy profesjonalistów, a nade wszystko świetną zabawę - komentuje Jacek Tascher, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

Niedzielne bezpłatne zajęcia w Opolu podzielone zostały na 5 tur. Ćwiczenia każdej z grup opotrwają po 30 minut.

Na uczestników niedzielnego wydarzenia, które organizowane jest w formie pikniku rodzinnego, będzie czekać też atrakcja w postaci pokazów łyżwiarskich przeprowadzonych o 11:40. Kunszt łyżwiarski zaprezentują, między innymi, Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych Weronika Ferlin oraz zawodniczki klubu UIKŁF Piruette Opole: Zuzanna Kass, Iwona Drelich, Zarianna Zapolska i Natalia Radecka.

Plan wydarzenia:

9:30 - początek rejestracji
10:00 - I tura zajęć
10:35 - II tura zajęć
11:10 - III tura zajęć
11:40 - pokazy
11:55 - IV tura zajęć
12:25 - V tura zajęć
13:00 - zakończenie

Formularz zgłoszeniowy: tiny.cc/cqbrkz

  • Wstęp i udział w zajęciach jest bezpłatny, na miejscu będzie można wypożyczyć łyżwy.
  • Zajęcia odbędą się w godzinach 10:00 - 13:00. Rejestracja wystartuje o godzinie 9:30.

 
PZŁF szacuje, że podczas dwóch edycji programu, w zajęciach wzięło udział około 1000 dzieci a w dniach otwartych uczestniczyło ponad 1200 osób. W programie bierze udział 25 klubów z 14 polskich miast.

Program Chodź na łyżwy

Program "Chodź na łyżwy" ma na celu popularyzowanie łyżwiarstwa figurowego w całym kraju. Realizowany jest za pomocą bezpłatnych zajęć dla uczniów szkół podstawowych oraz pikników rodzinnych, na które PZŁF zaprasza całe rodziny. Uczestnicy, pod czujnym okiem instruktorów, mogą wziąć udział w zajęciach, a także grach i animacjach łyżwiarskich. Każdy młody adept łyżwiarstwa figurowego otrzymuje mały upominek oraz dyplom. Korzyści dla zdrowia i rozwoju emocjonalnego są bardzo szybko zauważalne, dlatego nie zwlekaj i po prostu - chodź na łyżwy!

Wideo

Dodaj ogłoszenie