Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień Seniora w Opolu. Co się będzie działo? [program]

Anna Konopka
Do zabawy zaproszeni są wszyscy seniorzy.
Do zabawy zaproszeni są wszyscy seniorzy. Anna Konopka
W ramach projektu "60+ kultura" na w większości na darmowe imprezy zapraszają w sobotę i niedzielę (23-24 września), opolskie instytucje kultury. Wiele będzie się działo między innymi w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, Galerii Sztuki Współczesnej i Muzeum Wsi Opolskiej.

MUZEUM POLSKIEJ PIOSENKI - sobota - niedziela, bilety: 1 zł

sobota, godz. 17.00

"Jeszcze w zielone gramy!" – karaoke

Uczestnicy karaoke będą mieli okazję do wspaniałej zabawy przy największych przebojach lat 60., 70. i 80. Profesjonalna oprawa dźwiękowa i oświetleniowa każdego występu, stworzy klimat iście koncertowy. Przygotowany na tę okoliczność repertuar przeniesie publiczność w minione dekady polskiej muzyki rozrywkowej.

Wśród utworów, które będą mogli wybrać zainteresowani występem miłośnicy sztuki wokalnej, znajdą się m.in.: piosenki Zbigniewa Wodeckiego, nieśmiertelne przeboje Wojciecha Młynarskiego i Agnieszki Osieckiej, wielkie hity Czerwonych Gitar, Kasi Sobczyk, Tadeusza Nalepy, Anny Jantar, Danuty Rinn, czy big-bitowe piosenki Karin Stanek. Aby ułatwić wszystkim artystom wykonanie danego utworu, do dyspozycji uczestników zabawy przygotujemy prompter, na którym wyświetlane będą teksty piosenek.

A na finał? Niespodzianka! Zapraszamy do wspólnej zabawy i sentymentalnej wycieczki w świat najpiękniejszych polskich piosenek!

niedziela, godz. 14.00,

"Radość najpiękniejszych lat – Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w latach 1963-1977" - warsztaty muzyczne.

Słuchacze będą mieli okazję przypomnieć sobie przeboje ulubionych artystów. Wspomnienie będzie miało charakter muzyczno-filmowej opowieści, w której nie zabraknie dyskusji o ewolucji estetyki prezentowanej podczas KFPP w Opolu – od lat 60. Do połowy 70. Zajęcia będą ponadto okazją do osobistych wspomnień uczestników, co stworzy możliwość integracji całej grupy.

Rezerwacja miejsc: 77 54412 34, 534 210 205.

OPOLSKI TEATR LALKI I AKTORA - sobota, 23 września, godz. 10.00-12.00, wstęp wolny

warsztaty muzyczne pn. „Instrumenty świata”, które poprowadzi Sambor Dudziński - kompozytor, muzyk, multiinstrumentalista i konstruktor instrumentów. Sambor Dudziński jest także kolekcjonerem wielu instrumentów pochodzących z różnych części świata. Seniorzy będą mogli wraz z artystą stworzyć utwory muzyczne. Warsztaty będą miały charakter otwarty i w każdej chwili będzie można dołączyć do grupy.

warsztaty teatralne pn. „Teatralna garderoba”, które poprowadzą aktorki Barbara Lach i Mariola Ordak-Świątkiewicz. Aktorki pokażą, jak za pomocą kilku prostych tricków można przeobrażać się w teatralną postać. Nowe stylizacje będzie można uwiecznić na fotografiach w dekoracji teatralnej.

wernisaż wystawy „Listy”. „Listy” to wystawa multimediów i animacji, autorstwa studentów Instytutu Sztuki UO, która powstała pod kierunkiem dra hab. Bartosza Posackiego. Ta multimedialna instalacja jest inspirowana autentycznymi listami, które Seniorzy pisali do swoich rodziców. Niezwykle szczere i wzruszające wypowiedzi, stały się inspiracją dla młodych artystów do stworzenia instalacji.

nagrania w studio nagrań – każdy z Seniorów będzie mógł w teatralnym studio nagrać dowolny tekst (wiersz, piosenkę) przy wsparciu akustyków OTLiA.

GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ - sobota i niedziela (23-24 września), wstęp wolny

sobota, godz. 12.00

warsztaty dla seniorów "Szkice z historii sztuki"

Warsztaty łączące teorię oraz techniki rysunku i malarstwa. UWAGA! Obowiązują zapisy w tygodniu poprzedzającym wydarzenie - tel.774021235. Ilość miejsc ograniczona

niedziela, godz.16.00

otwarte oprowadzanie dla seniorów po wystawie "Salon Jesienny"

MUZEUM WSI OPOLSKIEJ - sobota i niedziele (23-24 września), bilet - 5 zł, bilet ulgowy w ramach Opolskiej Karty Rodziny i Seniora - 2,50 zł

10.00-18.00

Udostępnianie ekspozycji muzeum, samodzielne zwiedzanie zagród, w których informacji historyczno-krajoznawczych udzielają kwalifikowani opiekunowie ekspozycji oraz aktualnych wystaw czasowych:
- Napisy i inskrypcje w architekturze, spichlerz z Grudyni Małej;
- Twórczość Marie Kodovska i Jana Koloczka, spichlerz z Grudyni Małej;
- Świat kobiety. Ślązaczka w rodzinie, kulturze i społeczeństwie (1850-1940), spichlerz z Grudyni Małej.

godz. 11:00-15:00

Życie codzienne w dawnej śląskiej wsi, obiekty zabytkowe na ekspozycji Muzeum:
- pokaz haftu krzyżykowego;
- pokaz obróbki wełny; - pokaz wykonywania łyżek z drewna (sobota); - pokaz kowalstwa (sobota).

godz. 11:00-15:00

Las wokół nas - spotkanie edukacyjne z mieszkańcami Fundacji św. Huberta z Wiązowa.

godz. 12:00-13:00 (sobota)

Kuratorskie zwiedzanie wystawy pt. Świat kobiety. Ślązaczka w rodzinie, kulturze i społeczeństwie (1850-1940) – oprowadzanie Elżbieta Oficjalska, spichlerz z Grudyni Małej.

godz. 12:00-15:00

Sprzedaż naturalnego miodu, mistrz pszczelarz Czesław Szmalenberg

Inicjatorem projektu "60+ kultura" jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz też: Drum Fest 2017. Przed nami święto muzyki [wideo]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opole.naszemiasto.pl Nasze Miasto