Dziewczynę z Brzegu dzieliła „piłeczka” od półfinału

Natalia Bajor
Natalia Bajor Prywatne
W rosyjskim Soczi odbyły się pierwsze Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (do lat 21) w tenisie stołowym, a z bardzo dobrej strony pokazała się Natalia Bajor.

W mistrzostwach wzięło udział po 56 najwyżej sklasyfikowanych zawodniczek i zawodników w Europie w tej kategorii wiekowej. Polskę reprezentowało w tym historycznym turnieje sześcioro tenisistów stołowych, a wśród nich brzeżanka Natalia Bajor.

Nasza „pingpongistka” wystartowała w w obu rozgrywanych konkurencjach (gra pojedyncza i gra podwójna). W singlu Bajor uplasowała się wraz z trzema innymi zawodniczkami na miejscach dzielonych w przedziale 5-8. W walce o półfinał zawodniczka AZS-u UE Wrocław uległa pechowo 3-4 reprezentantce gospodarzy Marii Tajlakowej. W szóstym secie Opolanka miała piłkę meczową przy stanie 10-9, ale jej nie wykorzystała. Wcześniej Bajor wygrała trzy spotkania i swoją grupę eliminacyjną oraz ćwierćfinał Klarą Cakol (Chorwacja) 4-1.

W grze podwójnej brzeżanka wystąpiła w parze z Białorusinką Darią Trigolos, awansując do 1/8 finału, w którym przegrały 2-3 z deblem Karolina Mischek (Austria) i Airi Arameri (Estonia). W sumie biało-czerwoni zakończyli MME bez medalu, plasując się w czterech . konkurencjach na miejscach dzielonych 5-8.