Dziś Światowy Dzień Wody. Kędzierzyńskie wodociągi zachęcają do picia kranówki

Tomasz Kapica
Tomasz Kapica
Pani Daria już pije kranówkę. - Jest pyszna - zapewnia.
Pani Daria już pije kranówkę. - Jest pyszna - zapewnia. Tomasz Kapica
Woda w Kędzierzynie-Koźlu pochodzi z obszarów wodonośnych trzecio- i czwartorzędowych wydobywanych ze studni głębokości około 100 metrów. Wody te zawierają w swoim składzie wiele cennych dla zdrowia minerałów, ze szczególnym udziałem wapnia i magnezu. I są wyjątkowo czyste.

- Wystarczy zatem odkręcić w swoim domu kran, aby pobraną z niego woda mogła ugasić nasze pragnienie i pić dla zdrowia. Nasza woda to produkt wysokiej jakości, w każdym przypadku odpowiadający normom polskim, dyrektywie Unii Europejskiej oraz wytycznym Światowej Organizacji Zdrowia - zapewnia Barbara Ermisch-Lipniacka, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji.

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Został ustanowiony przez ONZ w 1992 roku. Jego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy związane z zasobami słodkiej wody na świecie i pogłębić szacunek do wody, która tak często jest marnotrawiona.

- Kędzierzyn-Koźle położony jest na głównym zbiorniku wody podziemnej, tzw. subniecce kędzierzyńsko-głubczyckiej oznaczonej GZWP 332. Dzięki czemu mieszkańcom naszego miasta nie grozi deficyt wody - mówi Barbara Ermisch-Lipniacka. - Ale warto ją oszczędzać.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska