Dzisiaj opolski ZUS wypłaci 4,4 mln zł z tytułu świadczeń postojowych. To kolejna transza

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
archiwum Polska Times
Opolski ZUS uruchomił kolejną transzę świadczeń postojowych. 6 maja na konta wnioskodawców ma wpłynąć ponad 4,4 mln zł. Do mieszkańców Opolszczyzny, w ramach tzw. postojówek trafiło już w sumie 11,5 mln zł.

To trzecia tura wypłat świadczeń postojowych, którą przygotował opolski oddział ZUS. W środę (6 maja) rachunki bankowe prawie 2200 osób zostaną zasilone kwotą przekraczającą 4,4 mln zł.

To rekompensata za utratę przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej lub za brak możliwości realizowania lub ograniczenie możliwości realizowania umowy zlecenia, umowy o dzieło w następstwie COVID19.

Tak jak w przypadku dwóch poprzednich wypłat świadczeń postojowych zrealizowanych przez opolski oddział ZUS, większość pieniędzy trafi do osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą - mówi Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS. - Z niemal 2200 odbiorców najnowszej transzy, aż 2050 to samozatrudnieni. Zatem pomoc w formie świadczeń postojowych w naszym regionie trafiła już do 5,7 tysięcy osób, którzy dotąd opłacali składki sami za siebie oraz do osób na umowach cywilnoprawnych.

Pierwsze przelewy w ramach świadczeń postojowych na kwotę ponad 3,1 mln zł opolski ZUS przekazał 15 kwietnia. Kolejna transza została zrealizowana 24 kwietnia, a wartość wsparcia wyniosła niemal 4 mln.

Od 15 kwietnia do 6 maja 2020 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił w Polsce 237 980 świadczeń postojowych na kwotę 477,8 mln zł.

Świadczenia dla 230 tys. osób prowadzących działalność gospodarczą wyniosły 459,7 mln zł, natomiast nieco ponad 18 mln zł trafiło na konta bankowe 8 685 osób wykonujących umowy cywilnoprawne.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska