Dżudo. Martyna Martynowicz wicemistrzynią Polski

Martyna Martynowicz
Martyna Martynowicz Sławomir Jakubowski
Mistrzostwa odbyły się w Gdańsku, a startowało w nich sześcioro reprezentantów klubów z Opola.

Z tego grona najlepiej wypadła jedyna kobieta - Martyna Martynowicz. W jej wadze - do 52 kg startowało 12 zawodniczek, a opolanka zaczęła od pokonania Moniki Zabrockiej (Gwardia Bielsko-Biała), w II rundzie wygrała z Dorota Smorzewską (Sensei Płock), a w półfinale z Karoliną Pieńkowską (AZS Warszawa). W walce o złoto musiała jednak uznać wyższość Zuzanny Pawlikowskiej (AZS Gdańsk). To szósty medal mistrzostw Polski 26-letniej Martynowicz w karierze. W kolekcji ma po trzy srebrne i brązowe krążki.

Na dobry wystąp mogliśmy też liczyć w przypadku Tomasza Szczepaniaka (AZS Opole) w wadze do 81 kg. Dwa tygodnie wcześniej zdobył on bowiem srebro na młodzieżowych mistrzostwach Europy. W Gdańsku po wygraniu dwóch walk w ćwierćfinale przegrał z późniejszym wicemistrzem - Jakubem Kubieńcem (AZS Katowice). Bił się więc w repasażach. Wygrał dwie walki, ale w pojedynku o brąz uległ Błażejowi Mielcarkowi (AZS Gdańsk) i zajął ostatecznie 5. lokatę.

W tej samej wadze walczył też Maciej Knapik (Gwardia). Odpadł jednak w II rundzie, a potem w repasażach i zajął miejsce poza ósemką. Lepiej poszło mu w kategorii open, w której zajął 7. lokatę.

Dwóch zawodników mieliśmy w wadze do 73 kg: Piotra Długosza (Gwardia) i Tomasza Ozdobę (AZS). Obaj przeszli I rundę, ale w drugiej musieli uznać wyższość rywali. W repasażach Ozdoba przegrał swoją pierwszą walkę, a Długosz drugą. Obaj zajęli miejsca poza ósemką.

Wreszcie w wadze do 90 kg Maciej Tworzydło (AZS) przegrał już w I rundzie.

Brązowy medal zdobyła z kolei Agata Ozdoba. Wychowanka AZS-u Opole, obecnie startująca od niedawna w barwach AZS-u Wrocław byłą trzecia w kat. do 63 kg.