Dżudo. Młodzież z nowego opolskiego klubu dobrze się spisała w Jaśle

Ekipa Mizuki na turnieju w Jaśle.
Ekipa Mizuki na turnieju w Jaśle. archiwum klubowe
W Jaśle z udziałem około 600 zawodników z klubów z Polski, ale też z Rumunii, Ukrainy, Czech, Słowacji i USA odbyły się otwarte międzynarodowe mistrzostwa tego lezącego na Podkarpaciu miasta.

Wśród startujących było 17 osób z istniejącego od niedawna klubu Mizuka Opole, które wystąpiły w trzech kategoriach wiekowych (do lat 11, do 13 i do 15).

Pod okiem trenerów Martyny Martynowicz i Grzegorza Kozdrasia reprezentanci Mizuki zdobyli osiem medali w swoich kategoriach wiekowych i wagowych.

Złote wywalczyli: Emilia Gonsior i Adam Hryniewicz; srebrne: Bartosz Gruchalski, Karol Nowicki i Andrzej Radzik, a brązowe: Monika Gonsior, Gracjan Lubasiński oraz Daniel Górka.

W klasyfikacji medalowej Mizuka zajęła 10. lokatę na 39 klubów, które miały swoich przedstawicieli.