Dżudo. Opolanki blisko reprezentacji

Justyna Karpała pokonała wszystkie rywalki.
Justyna Karpała pokonała wszystkie rywalki. fot. Sebastian Stemplewski
Justyna Karpała i Monika Bank są kandydatkami do występów w kadrze Polski na Mistrzostwa Europy.

W Opolu rozegrane zostały międzynarodowe zawody o Puchar Polski w kategorii juniorów młodszych i juniorów. Były one jedną z kwalifikacji do kadry narodowe oraz zawodów międzynarodowych.

Z dżudoczek z Opolszczyzny najlepiej zaprezentowały się Justyna Karpała (AZS Opole) i Monika Bank (Gwardia Opole). Obie w swoich kategoriach wagowych (57 i +78 kg) nie miały sobie równych.

Wygrały wszystkie walki przed czasem, zdecydowanie górując nad rywalkami. Justyna i Monika mają bardzo duże szanse na kwalifikacje do zbliżających się mistrzostw Europy, które odbędą się w czeskich Teplicach.

Na 3. miejscu w opolskim turnieju zmagania zakończyła Karolina Mazurkiewicz (Gwardia, 52 kg), a jej kolega klubowy - Maciej Knapik (81 kg) był 7. W tej samej wadze nie powiodło się Tomaszowi Szczepaniakowi (AZS).

Finalista mistrzostw Polski wygrał pierwszą walkę i na tym skończył rywalizację. W punktacji klubowej Gwardia sklasyfikowana została na 6. pozycji.

Po zawodach zespoły klubowe z Białorusi, Litwy, Niemiec, Słowacji, Włoch i Polski wzięły udział w międzynarodowym campie. Zajęcia prowadzili w nim polscy trenerzy: Mirosław Błachnio (juniorzy) i Piotr Sadowski (juniorki).