Dżudo. Trzy indywidualne i podium w drużynie

Na najwyższym stopniu podium mistrz kraju Jakub Pankowski i trener Anna Chodakowska.
Złoto, srebro i dwa brązowe medale to dorobek zawodników KJ AZS Opole podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

- Moi zawodnicy zaliczyli bardzo udany start indywidualny, chociaż każdy z nich chciał osiągnąć więcej - nie ma wątpliwości Anna Chodakowska, trenerka naszych akademików. - Jeżeli chodzi o zmagania w drużynie, to w każdym meczu oddawaliśmy jedną walkę walkowerem z powodu braku zawodnika w kategorii do 60 kg. Na drodze do złotego medalu stanęła drużyna Lemur z Warszawy, której ulegliśmy tylko 3:4.

Na zawodach w Gorzowie nasz zespół walczył w składzie: Hubert Pieczyński, Paweł Tylek, Jakub Pankowski, Juliusz Połącarz, Mateusz Kozłowski, Piotr Berlanka, Adam Bunkiewicz, Daniel Lubicki i Adam Kućmierz. Stoczyli oni pięć meczów i dominowali w eliminacjach i półfinale, wygrywając kolejno z: Olimpią Elbląg 5:2, Olimpią Nowa Sól 5:2, Startem Radom 6:1 i w półfinale z Juvenią Wrocław 5:2.

Jeżeli chodzi o zmagania indywidualne to najbardziej zadowolony był Pankowski, startujący w kat. do 66 kg. Wygrał pięć walk przed czasem, w tym finałową przez dźwignię z Jakubem Binkem (Czarni Bytom). Z kolei Mateusz Kozłowski zdobył brązowy medal w kat. do 73 kg. Wygrał dwa pojedynki, a w walce o wejście do finału uległ Jakubowi Nawrotowi (Gryf Słupsk). W repasażu pokonał z kolei Macieja Adamczyka (Wisła Kraków).

Podobnie było w przypadku Adama Kućmierza (+ 90 kg), choć on przegrał już w drugiej rundzie z późniejszym triumfatorem Albertem Sową (AZS Warszawa). Dostał jednak szansę w repasażach i ją wykorzystał. W drugiej walce zwyciężył Daniela Jędrzejewskiego (Gwardia Koszalin) i stanął na najniższym stopniu podium.

Wreszcie Adam Bunkiewicz w kategorii do 73 kg zajął 7. miejsce z bilansem walk 2-2, a Piotr Berlanka 9. (2-2). Połącarz przegrał w pierwszej rundzie, podobnie jak Filip Salkiewicz. W klasyfikacji medalowej i punktowej mężczyzn KJ AZS Opole zajął 2. miejsce.