Dżudo: Trzy opolanki najlepsze na zawodach Pucharu Polski

Ostatnia w tym roku impreza tego cyklu, nazwana też Superpucharem Polski, odbyła się we Wrocławiu.

Ważne

Ważne

Brązowy medal dla kobiecego zespołu Gwardii
Turniej we Wrocławiu jednocześnie kończył rywalizację w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Wśród kobiet wysoko sklasyfikowane zostały kluby z Opola. Trzecie miejsce zajęła Gwardia Opole (67,5 pkt), a piąte AZS Opole (61 pkt). Przed Gwardią z ogromną przewagą znalazły się: Czarni Bytom (221,5 pkt) oraz AZS Gdańsk (213 pkt).
Wśród mężczyzn pierwszy też był klub z Bytomia (365,5 pkt). AZS zajął 12. lokatę (29,5 pkt), a Gwardia 14. (23 pkt). Klasyfikacja drużynowa powstała po zsumowaniu wyników indywidualnych reprezentantów poszczególnych klubów na czterech zawodach Pucharu Polski i mistrzostwach Polski.

Nie było niespodzianki w wadze +78 kg. W gronie pięciu zawodniczek zwyciężyła faworytka - Urszula Sadkowska (Gwardia Opole), która wygrała wszystkie cztery walki. Inna zawodniczka Gwardii Monika Bank zajęła trzecie miejsce.

W wadze do 63 kg zwyciężyła Agata Ozdoba (AZS Opole), która w finale pokonała Monikę Woźniak (AZS Gdańsk). Tym samym nasza zawodniczka wzięła udany rewanż za walkę finałową z mistrzostw Polski, które odbyły się na początku października w Opolu. Wówczas górą była Woźniak.

Miłą niespodziankę sprawiła natomiast Martyna Martynowicz (Gwardia) w wadze do 52 kg. Piąta zawodniczka mistrzostw Polski okazała się we Wrocławiu najlepsza, pokonując w finale Klaudię Kurzej (AKS Strzegom).

Piąte miejsca we Wrocławiu zajmowali: Paweł Krajewski (Gwardia, 81 kg) oraz Marcin Kośniewski (AZS, 90 kg), a na siódmych pozycjach uplasowali się: Natalia Znojek (Gwardia, 52 kg), Marta Licznar (AZS, 57 kg), Krystian Jurowski (Gwardia, 66 kg) i Jan Kowalik (AZS, 73 kg).