ECO AZS Uni wygrał w Radzionkowie i jest liderem

Patrycja Rygalik i Aleksandra Cygan z ECO AZS Uni Opole kończą rok w dobrych nastrojach. Oliwer Kubus
Po tej wygranej 2-ligowe siatkarki z Opola awansowały na pierwsze miejsce w tabeli. Lepszym bilansem setów wyprzedzają MKS Świdnica, ale mają na koncie jeden mniej rozegrany mecz.

Wyjazdowe spotkanie z Sokołem zaczęło się od wyrównanej walki, a lekką inicjatywę miały miejscowe. Przy stanie 12:11 zdobyły cztery punkty z rzędu i "pilnowały" przewagi, którą jeszcze powiększyły blokiem (21:15).

Podobny start jak pierwsza miała też druga odsłona, ale tym razem Sokół odskoczył szybciej, bo na 12:8. Sygnał do walki dały opolankom: Magdalena Woźniczka w kontrze i Moczko w bloku, a za chwilę było po 15:15. Moczko serwisem dała ECO prowadzenie, ale za chwilę nasze traciły do rywalek punkt. Dwie kontry Pfeifer i as Cygan zdecydowały o tym, że przyjezdne doprowadziły do remisu w meczu.

Zrywami grały oba zespoły w trzecim secie. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, często było remisowo. Po raz ostatni przy stanie 19:19, po bloku Moczko. W kolejnej akcji kontrę skończyła Pfeifer, dwa punkty serwisem zdobyła Magdalena Woźniczka, nie pomyliły się Pfeifer i Moczko. Było 24:21, a seta zakończyła Zackiewicz.

W czwartym podopieczne trenera Patryka Fogla odskakiwały na dwa punkty, ale szybko przewagę traciły i musiały co więcej gonić. Kolejny "odjazd" ECO był skuteczny. Kontry Pfeifer i Magdaleny Woźniczki dały ich drużynie prowadzenie 14:10. Po trzech blokach Rygalik było już 20:13 i rozpędzone opolanki dopełniły formalności.

Sokół Radzionków - ECO UNI Opole 1:3 (18, -22, -22, -15)
ECO UNI: Maria Woźniczka, Magdalena Woźniczka, Zackiewicz, Pfeifer, Cygan, Rygalik, Kuziak (libero) - Czapla, Głodzińska, Moczko. Trener Patryk Fogel.