Efektowne zwycięstwo Kopery przez poddanie na Cage Warriors 146

Jacek Kmiecik
Łukasz Kopera efektownie przerwał serię trzech porażek z rzędu
Łukasz Kopera efektownie przerwał serię trzech porażek z rzędu @CageWarriors/Twitter
Łukasz Kopera (11-7, 3 KO, 5 SUB) odniósł spektakularne zwycięstwo w gali Cage Warriors 146 w Manchesterze. Efektownie poddał Brytyjczyka Aarona Johnsona (7-3, 4 KO, 2 SUB) w trzeciej rundzie.

Po dźwigni Kopery na stopę Brytyjczyk aż zawył z bólu

Łodzianin po dwóch wyrównanych rundach w których wojownicy na zmianę kontrolowali walkę w parterze i klinczu, w trzeciej nie chciał czekać na decyzję sędziowską i zastosował dźwignię na stopę Johnsona. Brytyjczyk zawył z bólu i błyskawicznie odklepał.

„Łukasz Kopera spektakularnie kończy przez poddanie w zaciętej walce (brawo!) Ogromne zwycięstwo Dajmosa”

33-letni „Dajmos”, dzięki wygranej, przerwał serię trzech porażek z rzędu, poniesionych w ostatnich dwóch latach z Brazylijczykiem Herdesonem „Capoeirą” Batistą, Rosjaninem Adlanem Batajewem i Brytyjczykiem Georgem Hardwickiem w tegorocznym marcowym debiucie dla Cage Warriors. Poprzednio zwyciężył Austriaka Michaela Rirscha (9-7-1) w listopadzie 2020 roku. W przeszłości natomist pokonał między innymi Adama Niedźwiedzia i Łukasza Rajewskiego.

Ciężki nokaut brytyjskiej ikony MMA na Figlaku

W innej głównej walce gali Cage Warriors 146 Mateusz Figlak (7-2) przegrał przez ciężki nokaut z reprezentantem gospodarzy Jimem Wallheadem (33-11). Pojedynek zakończył się już po 99 sekundach, gdy „Judo” potężnym prawym ściął z nóg Figlaka i uderzeniami w parterze pozbawił go przytomności.

„JUDO JIMMY Z OGROMNYM KO! Jim Wallhead jest tymczasowym mistrzem wagi półśredniej Cage Warriors” - odnotował na Twitterze Cage Warriors.

42-letnia ikona MMA na Wyspach w lipcu znokautowała innego Polaka - Daniela Skibińskiego. W przeszłości Wallhead walczył dla największych organizacji na świecie - Bellatora, UFC i KSW.