Egzamin gimnazjalny 2013. Angielski, niemiecki, języki obce [test, odpowiedzi]

Redakcja
Gimnazjaliści opolskiego Plastyczniaka po części humanistycznej egzaminu. W czwartek języki obce.
Gimnazjaliści opolskiego Plastyczniaka po części humanistycznej egzaminu. W czwartek języki obce. Sławomir MIelnik
Prawie 400 tys. uczniów III klas z około 7 tys. gimnazjów w całym kraju przystąpiło w czwartek o godz. 9.00 do pisania testu z języka obcego - to trzecia i ostatnia część obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego. Najwięcej gimnazjalistów pisze test z języka angielskiego.

We wtorek uczniowie pisali egzamin z wiedzy humanistycznej, w środę - test z wiedzy matematyczno-przyrodniczej.

- Jest spokojnie. Wszystko przebiega zgodnie z procedurami - powiedziała przed rozpoczęciem czwartkowego egzaminu gimnazjalnego wicedyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Mariola Konopka.

Najwięcej gimnazjalistów - 331 tys. - pisze test z języka angielskiego. Na drugim miejscu znalazł się język niemiecki - wybrało go 54 tys. uczniów. 9,7 tys. gimnazjalistów zadeklarowało chęć zdawania egzaminu z języka rosyjskiego, 1,4 tys. - z francuskiego, 331 z hiszpańskiego, a 86 z włoskiego.

Egzamin z języka obcego przeprowadzany jest na dwóch poziomach.

Po godzinie 9.00 rozpoczął się test na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie zadań uczniowie mają 60 minut (dyslektycy 80 minut). Po przerwie rozpocznie się test na poziomie rozszerzonym. Potrwa on 60 minut (dla dyslektyków 90 minut). Egzamin na poziomie rozszerzonym będzie zdawać tylko część uczniów - ci, którzy w gimnazjum kontynuują naukę danego, wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej.

Egzamin gimnazjalny 2013: języki obce [język angielski, język niemiecki] - odpowiedzi i arkusz pytań w serwisie EDUKACJA

Do egzaminu na poziomie rozszerzonym przystąpić ma 328 tys. uczniów, 293 tys. z nich zdawać będzie angielski. Język niemiecki na poziomie rozszerzonym ma zdawać 30 tys. gimnazjalistów, rosyjski - 4,3 tys., francuski - 656 osób, hiszpański - 101, a włoski - 12.

Prace są kodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki egzaminu uczniowie poznają w czerwcu.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w kwietniowym terminie, to będzie go pisać 3, 4 i 5 czerwca.

Wynik egzaminu z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i języka obcego na poziomie podstawowym będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Uczeń może ubiegać się o przyjęcie do trzech szkół jednocześnie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska