Egzamin gimnazjalny 2017. ODPOWIEDZI [polski, WOS, historia] - test humanistyczny

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Egzamin gimnazjalny 2017 w szkole przy ul. Waryńskiego w Opolu.
Egzamin gimnazjalny 2017 w szkole przy ul. Waryńskiego w Opolu. Sławomir Mielnik
O godzinie 9.00 rozpocznie się egzamin gimnazjalny 2017. Uczniowie trzecich klas gimnazjów przystąpią do decydującego o ich dalszej edukacji testu.

Część humanistyczna egzaminu gimnazjalnego obejmuje dwa testy - z historii i wiedzy o społeczeństwie o godz. 9.00 oraz z języka polskiego o godz. 11.00.

W TYM ARTYKULE OPUBLIKUJEMY ODPOWIEDZI PO EGZAMINIE -> Egzamin gimnazjalny 2017 - historia, polski, wos - odpowiedzi i arkusz pytań

**

ZOBACZ:
Egzamin gimnazjalny 2016. Test humanistyczny - język polski, historia, wos
Egzamin gimnazjalny 2015. Test humanistyczny - język polski, historia, wos
Egzamin gimnazjalny 2014. Test humanistyczny - język polski, historia, wos
Egzamin gimnazjalny 2013. Test humanistyczny - język polski, historia, wos

**

W czwartek, 20 kwietnia gimnazjaliści zmierzą się z częścią matematyczno-przyrodniczą. Najpierw dostaną do rozwiązania arkusz z zakresu przedmiotów przyrodniczych (godz. 9), a po krótkiej przerwie będą rozwiązywać zadania z matematyki ( o godz. 11).

**

ZOBACZ:
Egzamin gimnazjalny 2016. Matematyka, biologia, chemia, geografia, fizyka
Egzamin gimnazjalny 2015. Matematyka, biologia, chemia, geografia, fizyka
Egzamin gimnazjalny 2014. Matematyka. Test przyrodniczy
Egzamin gimnazjalny 2013. Test matematyczno-przyrodniczy

**

Trzeci dzień egzaminu, piątek 21 kwietnia poświęcony będzie językowi obcemu. Do wypełniania arkusza egzaminacyjnego na poziomie podstawowym uczniowie przystąpią o godz. 9, a test na poziomie rozszerzonym będą zdawać o godz. 11.

Do egzaminu z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym ma obowiązek ‎przystąpić każdy gimnazjalista. Egzamin na poziomie rozszerzonym jest obowiązkowy tylko ‎dla uczniów, którzy na egzaminie wybrali język, którego uczyli się również w szkole ‎podstawowej. Mogą do niego przystąpić także pozostali gimnazjaliści, jeśli zechcą sprawdzić ‎poziom swoich umiejętności językowych.

Każdego dnia pierwsza część egzaminu trwa 60 minut i zawiera tylko zadania zamknięte, a część druga trwa 90 minut i zawiera również zadania otwarte.

Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Nie można go nie zdać, gdyż nie jest określony minimalny wynik. Im więcej punktów zdobędzie zdający, tym większe jego szanse na dostanie się do najlepszych ogólniaków i techników.

Uczniowie, którzy z przyczyn losowych nie będą mogli przystąpić do egzaminu w kwietniu, dostaną drugi termin - 1, 2 i 5 czerwca.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego będą znane 16 czerwca, a zaświadczenia o wynikach gimnazjaliści dostaną wraz ze świadectwami ukończenia szkoły 23 czerwca. ‎

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska