Egzamin gimnazjalny 2018. Odpowiedzi z matematyki i przedmiotów przyrodniczych [ARKUSZE, ODPOWIEDZI, MATEMATYKA, PRZYRODA, TEST]

Anna Grudzka
Anna Grudzka
Egzamin gimnazjalny 2018 - TEST MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY w czwartek. Odpowiedzi z matematyki na nto.pl
Egzamin gimnazjalny 2018 - TEST MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY w czwartek. Odpowiedzi z matematyki na nto.pl Waldemar Wylegalski
Druga część egzaminu gimnazjalnego 2018 w czwartek, 19 kwietnia. Gimnazjaliści najpierw dostaną test sprawdzający ich wiedzę z fizyki, chemii, geografii i biologii, a potem przez półtorej godziny będą rozwiązywać wyłącznie zadania matematyczne. W środę rozwiązywali test z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018 MATEMATYKA ODPOWIEDZI [ROZWIĄZANIA PO EGZAMINIE W TYM ARTYKULE]

>>>>KOLEJNE STRONY ARKUSZA NA NASTĘPNYCH SLAJDACH

Egzamin gimnazjalny 2018 [MATEMATYKA] - odpowiedzi i arkusz ...

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018 PRZYRODA ODPOWIEDZI [ROZWIĄZANIA PO EGZAMINIE W TYM ARTYKULE]

Egzamin gimnazjalny 2018 [część matematyczno-przyrodnicza] -...

Gimnazjaliści najpierw dostali test sprawdzający ich wiedzę z fizyki, chemii, geografii i biologii (godz. 9.00), a od 11.00 będą rozwiązywać zadania matematyczne.

- Ta część egzaminu jest dla mnie bardziej stresująca, zwłaszcza, że jestem typową humanistką. Nie mamy też pojęcia, co może się pojawić. Tutaj jest wszystko możliwe – mówi Emilia Wiśniak z Publicznego Gimnazjum nr 10 Dwujęzycznego w Opolu.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Opolu do egzaminu przystąpiło dziś 90 uczniów. Podczas pierwszej części na sali było 87 ponieważ trzech było laureatami olimpiad z przedmiotów przyrodniczych.

- To jest chyba najtrudniejsza część, bo jest taka interdyscyplinarna, czyli biologia, chemia, fizyka i geografia. Myślę jednak, że uczniowie są dobrze przygotowani – mówi dyrektor Aleksander Iszczuk.

W środę na egzaminie gimnazjalnym była część humanistyczna.

Trzydniowy maraton gimnazjalny zakończy w piątek egzamin z wybranego języka obcego (większość opolskich gimnazjalistów zdaje język angielski, a reszta niemiecki). Arkusz na poziomie podstawowym jest obowiązkowy dla wszystkich.

Choć wynik minimalny nie jest określony, to 
liczy się każdy przyznany punkt.

Egzamin rozszerzony muszą zdawać ci, którzy wybranego języka uczyli się od podstawówki. W praktyce to zdecydowana większość. Mogą do niego przystąpić także pozostali uczniowie, jeśli zechcą się sprawdzić.

Egzamin gimnazjalny 2018. Test humanistyczny ODPOWIEDZI ARKU...

Prace gimnazjalistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Uczniowie poznają je 15 czerwca. Wraz ze świadectwem szkolnym otrzymają zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali centylowej dla każdego zakresu/poziomu egzaminu gimnazjalnego, do którego uczeń przystąpił. Wynik centylowy to odsetek liczby gimnazjalistów, którzy uzyskali wynik taki sam lub niższy niż zdający. Wynik centylowy umożliwia porównanie swojego wyniku z wynikami uczniów w całym kraju.‎

Wyniki egzaminacyjne są ostateczne i nie mogą być podważone na drodze sądowej.

**

ZOBACZ:
Egzamin gimnazjalny 2017. Matematyka, przyroda [TEST, ODPOWIEDZI, ARKUSZE]
Egzamin gimnazjalny 2016. Matematyka, przyroda
Egzamin gimnazjalny 2015. Matematyka, biologia, chemia, geografia, fizyka
Egzamin gimnazjalny 2014. Matematyka. Test przyrodniczy
Egzamin gimnazjalny 2013. Test matematyczno-przyrodniczy

**

Egzamin gimnazjalny jest pierwszym poważnym egzaminem w życiu 16-latków. W ciągu trzech dni uczniowie muszą uporać się z sześcioma testami sprawdzającymi ich wiedzę zdobytą w gimnazjum.

Choć nie jest określony wynik minimalny, to liczy się każdy punkt, bo od ich sumy zależy czy dla ucznia znajdzie się miejsce w najlepszym liceum ogólnokształcącym i technikach regionu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska