Ekstraliga kobiet. Historyczne zwycięstwo Rolnika Głogówek [ZDJĘCIA]

Piłkarki Rolnika (czerwono-czarne stroje) doczekały się wygranej w przedostatniej kolejce sezonu 2020/21. Dariusz Bloch
Historyczny triumf na ekstraklasowym szczeblu zanotowały piłkarki Rolnika Głogówek. W meczu 21. kolejki wygrały one na wyjeździe z KKP Bydgoszcz 2-1.

Niekwestionowaną bohaterką spotkania była Aleksandra Misiak, autorka obu trafień dla ekipy z Głogówka. Najpierw w 24. minucie popisała się ona pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Z kolei tuż przed przerwą zdobyła niezwykle ważną bramkę "do szatni", wykorzystując rzut karny, podyktowany za zagranie ręką jednej z bydgoszczanek.

Po przerwie do ataków przystąpiły podrażnione takim obrotem spraw gospodynie, jednak praktycznie przez cały czas zawodniczki Rolnika dzielnie się broniły. Dały się one zaskoczyć tylko raz, w 85. minucie. Mimo to wytrzymały potem pełną napięcia końcówkę i wygrały pierwszy mecz w sezonie. Dzięki temu zwycięstwu zepchnęły na ostatnią, 12. lokatę ekipę ROW-u Rybnik.

KKP Bygdoszcz – Rolnik Głogówek 1-2 (0-2)
Bramki: 0-1 Misiak - 24., 0-2 Misiak - 45. (karny), 1-2 Sokołowska - 85.
Rolnik: Woźniak – Kierstajn, Chruściel (83. Hlukha), Duda, Wojdyło - Wojtas, Sobota (89’Kościelniak), Misiak, Aleksandra Sobkowicz, Agata Sobkowicz - Ejzel.