Ekstraliga kobiet. Rolnik Głogówek przegrał z ROW-em Rybnik i spadł na ostatnie miejsce

Piłkarki Rolnika na wiosnę nie ugrały choćby punktu.
Piłkarki Rolnika na wiosnę nie ugrały choćby punktu. Przemyslaw Swiderski
Blisko pierwszego punktu na wiosnę były piłkarki Rolnika Głogówek. Niestety nasze panie rywalizujące w ekstralidze ostatecznie poległy u siebie 2-3.

Zważywszy na wcześniejsze wysokie porażki ta boli chyba jeszcze bardziej i to z kilku powodów. Choćby dlatego, że tak jak w żadnym innym meczu, tym razem nasze panie teoretycznie były faworytkami. Podejmowały wszak niżej notowany ROW Rybnik, a do tego w pierwszym starciu na boisku tych rywalek zremisowały 1-1. Do tego po sobotniej porażce to teraz team z ziemi prudnickiej jest na ostatnim miejscu w tabeli.

Tak czy inaczej jakiekolwiek założenia przedmeczowe szybko spaliły na panewce, albowiem rywalki w pierwszej połowie zdobyły dwa gole. Najpierw do siatki piłkę posłała Stanislava Liskova, a potem wynik poprawiła Patrycja Matla.

Gdy po zmianie stron szybko odpowiedziała Agata Sobkowicz, co było też pierwszym trafieniem na wiosnę naszej ekipy, wydawało się, że miejscowe pójdą za ciosem. Nic z tego. Siedem minut później za sprawą Katarzyny Rozmus rybniczanki znowu odskoczyły na dwie bramki przewagi.

Niespełna kwadrans przed końcem drugą kontaktowego gola zdobyła druga z sióstr Sobkowicz, tym razem Aleksandra, ale to i tak wszystko na co tego dnia było stać gospodynie. Kolejna porażka stała się więc faktem.

Rolnik Głogówek - ROW Rybnik 2-3 (0-2)
Bramki:
0-1 Liskova - 26., 0-2 Matla - 38., 1-2 Agata Sobkowicz - 46., 1-3 Rozmus - 53., 2-3 Aleksandra Sobkowicz - 78.
Rolnik: Woźniak - Duda, Misiak, Wojdyło, Kiersztajn (79. Hlukha), Agata Sobkowicz, Wojtas, Kujawska, Aleksandra Sobkowicz (84. Gogolin), Ejzel, Aumiiller (46. Sobota).
Żółta kartka: Misiak.