Ekstraliga kobiet. Rolnik Głogówek w Koninie niespodzianki nie sprawił

Rolnik zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Do 1 ligi spadają dwie ekipy...
Rolnik zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Do 1 ligi spadają dwie ekipy... Przemyslaw Swiderski
Wciąż bez punktu i gola są na wiosnę rywalizujące w elicie kobiet piłkarki nożne z Głogówka. Tym razem jednak Rolnik przegrał w Koninie 0-3.

Porażka taką różnicą z faworyzowanym Medykiem wstydu na pewno nie przynosi, tym bardziej, że jeszcze osiem minut przed końcem przyjezdne przegrywały tylko jedną bramką. Niestety, w samej końcówce powrócił znany już z tego sezonu scenariusz.

Nasze dziewczęta opadły z sił co przełożyło się na ilość błędów. Jak choćby wtedy gdy w ostatniej minucie gry świetnie spisująca się wcześniej Agnieszka Woźniak najpierw nie opanowała piłki i ta „wymsknęła się” jej na rzut rożny, a po dośrodkowaniu z niego nasza golkiper minęła się z futbolówką i Julia Maskiewicz nie miała problemów ze skierowaniem jej tam gdzie chce.

Zresztą wszystkie trzy trafienia miejscowe zanotowały po stałych fragmentach gry, a do tego po świetnych centrach Natalii Chudzik. Pierwsze i trzecie z kornerów, drugie z rzutu wolnego. Jakby tego było mało bramki zdobywały tylko boczne defensorki, albowiem Maskiewicz strzeliła także pierwszą, a gra na prawej stronie obrony, natomiast jej gole przedzieliła Natalia Zając, która operuje po lewej stronie.

Niemniej zwycięstwo podopiecznych Romana Jaszczak jak najbardziej zasłużone, albowiem praktycznie od początku do końca dyktowały warunki gry. Jedynie kiedy przyjezdne wykazały się w ofensywie to w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Zagrały wówczas znacznie odważniej, a nieco strachu w szeregach rywalek zasiała Kinga Ejzel. Najbliżej udanej próby była wówczas chyba jednak Wiktoria Aumiiler, ale ostatecznie z 12 metrów chybiła dość znacznie...

Medyk Konin - Rolnik Głogówek 3-0 (1-0)
Bramki:
1-0 Maskiewicz - 24., 2-0 Zając - 82., 3-0 Maskiewicz - 90.
Rolnik: Woźniak - Duda (56. Hlukha), Misiak, Kościelniak, Wojdyło, Kiersztajn, Agata Sobkowicz, Wojtas, Aleksandra Sobkowicz, Ejzel, Aumiiller (80. Chruściel)

Pozostałe wyniki i tabela:
APLG Gdańsk - Czarni Sosnowiec 0-4, AZS UJ Kraków - GKS Katowice 1-1, ROW Rybnik - Olimpia Szczecin 1-2, Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna 0-7, UKS SMS Łódź - KKP Bydgoszcz 2-0.