Ekstraliga kobiet. Rolnik Głogówek zakończył sezon zwycięstwem z Olimpią Szczecin

Piłkarki z Głogówka aż sześć z ośmiu punktów zdobyły w dwóch ostatnich kolejkach. Dariusz Bloch
W ostatnim meczu sezonu 2020/21, piłkarki nożne Rolnika Głogówek wygrały u siebie 2-1 z Olimpią Szczecin.

Tym samym nasza ekipa w efektownym stylu zakończyła sezon, odnosząc drugie zwycięstwo z rzędu. Dość powiedzieć, że w ostatnich dniach wywalczyła trzy razy większą liczbę punktów niż w 20 poprzednich spotkaniach, w których to zanotowała zaledwie 2 remisy i aż 18 porażek!

Po raz pierwszy zawodniczki Rolnika triumfowały w 21. kolejce, wygrywając na wyjeździe 2-1 z KKP Bydgoszcz. Taki sam wynik powtórzyły teraz u siebie. O ich zwycięstwie nad Olimpią przesądziło kilkadziesiąt zabójczych sekund w drugiej połowie, dokładnie między 67. a 68. minutą. Wtedy to najpierw gola na 1-0 strzeliła Kinga Ejzel, a chwilę później prowadzenie ekipy z Głogówka podwyższyła Agata Sobkowicz. W 73. minucie szczecinianki zdobyły kontaktową bramkę za sprawą Amelii Bińkowskiej, ale więcej razy gospodynie już nie dały się zaskoczyć i dowiozły do końca trzy "oczka".

Wyjściowy skład Rolnika w ostatnim meczu sezonu prezentował się następująco: Anna Giercuszkiewicz - Ewa Duda, Aleksandra Misiak, Natalia Wojdyło, Żaneta Sobota - Nicol Wojtas, Beata Kiersztajn, Agata Sobkowicz, Aleksandra Sobkowicz, Maja Chruściel - Kinga Ejzel. W meczowej kadrze były jeszcze Wiktoria Juchno, Oleksandra Klukha i Magdalena Kościelniak.

Rolnik, z dorobkiem 8 punktów, zakończył sezon w Ekstralidze na przedostatnim, 11. miejscu, oznaczającym spadek do 1 ligi. Wyprzedził jedynie ekipę ROW-u Rybnik (4 pkt). Mistrzem Polski została drużyna Czarnych Sosnowiec.

Rolnik Głogówek - Olimpia Szczecin 2-1 (0-0)
Bramki: 1-0 Ejzel - 67., 2-0 Agata Sobkowicz - 68., 2-1 Bińkowska - 73.