Ekstraliga kobiet. Rolnik Głogówek zawiódł przeciwko AP Lotos Gdańsk

W Gdańsku nasz zespół zremisował 0-0. W Głogówku przegrał 0-5.
W Gdańsku nasz zespół zremisował 0-0. W Głogówku przegrał 0-5. Przemyslaw Swiderski
Nie wiedzie się na wiosnę piłkarkom Rolnika Głogówek. Znowu wysoko przegrały, choć grały z rywalkami teoretycznie w ich zasięgu, a w dodatku grały u siebie.

Nasze panie podejmowały bowiem AP Lotos Gdańsk, zatem nowicjuszki zmagań z którymi w pierwszej rundzie zremisowały na ich boisku 0-0. W dodatku team ten zagrał bez swoich dwóch gwiazd, które wtedy grały w innych klubach czyli Aleksandry Rompy oraz Priscilli Hagan. Dla przyjezdnych jednak większej różnicy nie było.

Tym bardziej, że na prowadzenie wyszły bardzo szybko, gdy w 6 minucie otworzyła Julia Włodarczyk po podaniu Jagody Szewczuk. I na tym nie zamierzały poprzestawać. Miejscowe próbowały kontratakować lecz niewiele z tego wynikało. W dodatku ekipa z Wybrzeża zdobyła także - za sprawą trafienia Szewczuk poprzedzonego podaniem Włodarczyk - tzw. „bramkę do szatni”.

Emocje zgasły kwadrans po zmianie stron gdy na 3-0 podwyższyła wspominana już tu dwukrotnie Włodarczyk. Z kolei w ostatnich 10 minutach Rolnik niemalże już tradycyjnie stracił przynajmniej dwa gole. Te zdobyły mianowicie Kinga Bużan wykorzystując zamieszanie w polu karnym oraz rezerwowa Marcelina Preuss.

Rolnik Głogówek - AP Lotos Gdańsk 0-5 (0-2)
Bramki:
0-1 Włodarczyk - 6., 0-2 Szewczuk - 44., 0-3 Włodarczyk - 60., 0-4 Bużan - 81., 0-5 Preuss - 90.
Rolnik: Dominiczak (46. Woźniak) - Duda, Dubiel (46. Sobota), Misiak, Wojtas, Kiersztajn, Kujawska, Krawczyk (80. Wojdyło), Aleksandra Sobkowicz, Ejzel, Aumiiller.
Żółta kartka: Aleksandra Sobkowicz