Eliminacje Ligi Konferencji. Lechia Gdańsk wbiła cztery gole Akademiji Pandev. Flavio Paixao chlubą klubu, kibole wstydem

Jacek Czaplewski
Świetny wynik Lechii z Akademiją. Paixao chlubą klubu, kibole wstydem
Świetny wynik Lechii z Akademiją. Paixao chlubą klubu, kibole wstydem Karolina Misztal
Eliminacje Ligi Konferencji. Lechia Gdańsk może przygotowywać się do dwumeczu II rundy z Rapidem Wiedeń. Awans jest w zasadzie przesądzony. W pierwszym meczu I rundy drużyna Tomasza Kaczmarka rozbiła macedońską Akademiję Pandev, wygrywając u siebie 4:1. Hat-trickiem popisał się Flavio Paixao, którego oklaskiwali m.in. prezes PZPN Cezary Kulesza i selekcjoner kadry U-21 Michał Probierz. Niestety, widowisko zostało przerwane w 7 minucie przez bójkę kiboli na trybunach.

El. Ligi Konferencji. Lechia Gdańsk - Akademija Pandev 4:1

Lechia skopiowała wynik Pogoni Szczecin. Nawet jedyną bramkę straciła według tego samego schematu, czyli po uprzednim zdobyciu czterech. Szkoda momentu zagapienia, ale jednocześnie trzeba uczciwie docenić Akademiję, która na to zapracowała. Gdyby sędzia miał do dyspozycji VAR, być może wcześniej przyznałby jej dwie jedenastki: po faulu Michała Nalepy i po zagraniu Rafała Pietrzaka. Swoje wybronił również niezawodny Dusan Kuciak. Słowak w poniedziałek przedłużył umowę do czerwca 2024 roku.

W ofensywie Lechia wyłącznie zaimponowała. Zagrała szybko, kombinacyjnie, momentami odważnie. Pierwszy raz od września zeszłego roku w meczu o punkty wbiła cztery bramki. Zaczęło się od przechwytu Conrado i wypatrzenia Flavio Paixao. Potem Portugalczyka wypuścił Łukasz Zwoliński. Flavio nie byłby sobą, gdyby się nie zrewanżował tym samym, więc w 39 minucie telebim wskazał wynik 3:0. Po przerwie kapitan skompletował hat-tricka. Piłkę technicznym zagraniem oddał mu Marco Terrazzino.

Byłby to wręcz idealny wieczór, gdyby nie zachowanie garstki kiboli, przez których zachowanie sędzia przerwał grę. UEFA na Lechię nałoży wysoką karę finansową. Możliwe też, że spodziewany mecz z Rapidem odbędzie się przy pustych trybunach.

Piłkarz meczu: Flavio Paixao