Eliminacje LM. Lech Poznań w męczarniach pokonał Inter Baku

mmpoznan.pl
Po ciężkiej przeprawie do kolejnej rundy eliminacji awansował Lech.
Po ciężkiej przeprawie do kolejnej rundy eliminacji awansował Lech. mmpoznan.pl
"Kolejorz“ dopiero po rzutach karnych pokonał Inter Baku i awansował do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Lech Poznań - Inter Baku 0-1 (0-0, 0-1) rzuty karne 9-8
0-1 Karlsons - 84.

Rzuty karne: 1-0 Bosacki, 1-0 Złatinow (Kotorowski obronił), 1-0 Kriwiec (Łomaja obronił), 1-1 Karlsons, 1-1 Peszko (Łomaja obronił), 1-2 Odikadze, 2-2 Kiełb, 2-2 Krugłow (Kotorowski obronił), 3-2 Gancarczyk, 3-3 Accioly, 4-3 Wilk, 4-4 Lewin, 5-4 Injac, 5-5 Daszdemirow, 6-5 Wojtkowiak, 6-6 Czertoganow, 7-6 Arboleda, 7-7 Kandelaki, 8-7 Stilic, 8-8 Cervenka, 9-8 Kotorowski, 9-8 Łomaja (Kotorowski obronił)

Lech: Kotorowski - Wojtkowiak, Bosacki, Arboleda, Gancarczyk - Peszko, Injac, Djurdjevic (98. Wilk), Stilic, Kriwiec - Wichniarek (78. Kiełb). Trener Jacek Zieliński.
Inter: Łomaja - Mżawanadze (71. Daszdemirow), Lewin, Accioly, Kandelaki - Hacijew (46. Krugłow), Czertoganow, Cervenka, Złatinow, Odikadze - Poskus (84. Karlsons). Trener Kachaber Cchadadze.

Sędziował Milorad Mazic (Serbia). Żółte kartki: Stilic, Injac - Cervenka, Lewin, Czertoganow, Karlsons, Łomaja, Złatinow. Widzów 13 700.

Po wygranej 1-0 w pierwszym meczu na wyjeździe z mistrzem Azerbejdżanu trudno było się spodziewać, że lechici mogą mieć kłopoty z awansem do III rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

Tym bardziej, że w pierwszym kwadransie wczorajszego meczu podopieczni Jacka Zielińskiego mieli cztery okazje do zdobycia gola.

Ten jednak nie padł, a Lech z każdą minutą spisywał się coraz słabiej. Na sześć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry do siatki trafił wprowadzony chwilę wcześniej Łotysz Girts Karlsons i zrobiło się nerowowo.

Dogrywka stała na fatalnym poziomie i o awansie musiały decydować rzuty karne. Krzysztof Kotorowski i Georgij Łomaja obronili po dwa spośród pierwszych pięciu i zawodnicy obu zespołów musieli strzelać do pierwszego błędu.

Kiedy już wszyscy piłkarze z pola oddali strzały, do piłki podszedł Kotorowski. Pokonał Łomaję, a za chwilę obronił uderzenie bramkarza Interu.

W III rundzie kwalifikacji Lech zagra ze Spartą Praga. Pierwszy mecz 27.07 w Pradze. Rewanż 4.08 w Poznaniu.