Eliminacje ME. Polacy nie dali rady Bułgarii

pzkosz.pl
To już kolejna poraszka naszych koszykarzy.
To już kolejna poraszka naszych koszykarzy. pzkosz.pl
Polacy zawalili czwartą kwartę. Nasi koszykarze przegrali drugi mecz. Tym razem z Bułgarią.

Porażka poniesiona wczoraj przez biało-czerwonych w Sofii znacznie oddaliła szansę awansu do finałów mistrzostw Europy, bowiem podopieczni Igora Griszczuka wcześniej ponieśli już porażkę, przegrywając wysoko z Gruzinami.

Tym razem ulegli Bułgarom 70:74, choć spotkanie zaczęli dobrze. W pierwszej kwarcie udało się im uzyskać kilkupunktowe prowadzenie, głównie dzięki skutecznej grze Macieja Lampego (12 pkt). W drugiej "ćwiartce" rywale odrobili tylko dwa punkty i do przerwy biało-czerwoni prowadzili 35:28.

W trzeciej odsłonie meczu Marcinowi Gortartowi i spółce udało się jeszcze powiększyć przewagę i wydawało się, że nasi koszykarze są na najlepszej drodze do odniesienia drugiego zwycięstwa w grupie C.

Niestety ostatnia część meczu była fatalna w wykonaniu Polaków. Bułgarzy ich wypunktowali wygrywając ostatnią kwartę 30:15.

Bułgaria - Polska 74:70 (12:21, 16:14, 16:20, 30:15)
Polska: Lampe 18, Kelati 17, Gortat 10, Koszarek 7, Berisha 6, Chyliński 5, Dylewicz 5, Hrycaniuk 2, Majewski. Trener Igor Griszczuk.