Elżbieta Zagłoba Zygler z Prudnika została honorowym członkiem PTTK. To bardzo rzadkie wyróżnienie

Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann
Elżbieta Zagłoba Zygler odbiera kwiaty i gratulacje od Lucjusza Bilika z Opola, który został wybrany przez zjazd na wiceprezesa Zarządu Głównego PTTK
Elżbieta Zagłoba Zygler odbiera kwiaty i gratulacje od Lucjusza Bilika z Opola, który został wybrany przez zjazd na wiceprezesa Zarządu Głównego PTTK Jacek Ramus
- To ukoronowanie mojej ponad 50-letniej działalności w PTTK – powiedziała Elżbieta Zagłoba Zygler.

Zakończony w niedzielę XX Walny Zjazd Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego na wniosek zarządu głównego tej organizacji przyznał tytuł Honorowego Członka PTTK Elżbiecie Zagłobie-Zygler z Prudnika. To najwyższe wyróżnienie w PTTK, nadawane raz na 5 lat. Dotychczas w całym kraju otrzymało je 112 osób.

Elżbieta Zagłoba Zygler jest wnuczką Konrada Habla, przedsiębiorcy zasłużonego dla rozwoju turystyki w regionie prudnickim przed II wojną światową. Habel był opiekunem miejskiego lasu na stokach Kopy Biskupiej, założył plac wypoczynkowy na trasie na Kopę, który do dziś nosi jego imię.

Pani Elżbieta przez prawie 20 lat (1973-1992) prezesowała Oddziałowi Sudety Wschodnie PTTK z siedzibą w Prudniku. W tym czasie rozpoczęła się organizacja Rajdu Maluchów, najbardziej znanej imprezy masowej prudnickich turystów i krajoznawców. Oddział został też wyróżniony za działalność Złotą Odznaką Honorową PTTK.

Od 1990 roku Elżbieta Zagłoba Zygler szefowała Radzie Programowej Regionalnego Ośrodka Programowego PTTK w województwie opolskim. Od 2008 roku prezesuje Klubowi Turystyki Motorowej „Zryw” przy prudnickim PTTK.

Krajoznawczyni z Prudnika jest m.in. Zasłużonym Instruktorem Krajoznawstwa, Honorowym Przodownikiem Turystyki Pieszej, Instruktorem Krajoznawstwa Polski. Turystykę uprawia razem ze swoim mężem Zbigniewem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska