Emerytowani rzemieślnicy z Cechu Rzemiosł Różnych w Oleśnie spotkali się po raz pierwszy od pandemii

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Spotkanie emerytowanych rzemieślników w Cechu Rzemiosł Różnych w Oleśnie.
Spotkanie emerytowanych rzemieślników w Cechu Rzemiosł Różnych w Oleśnie. Cech Olesno
Po dwuletniej przerwie udało się w końcu spotkać 19 seniorom, a także licznej grupie emerytów, która nadal jest aktywna zawodowo mimo osiągnięcia wieku emerytalnego.

- Coroczne styczniowe spotkanie emerytowanych rzemieślników i pracowników biura Cechu jest naszą tradycją, jednak ze względu na pandemię przez ostatnie dwa lata emeryci zostali w swoich domach ze względu na zagrożenie zakażenia się koronawirusem - mówi Paweł Miozga, kierownik Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Oleśnie.

W tym roku w końcu udało się spotkać po dwuletniej przerwie. Spotkało się 19 seniorów, a także liczna grupa emerytów, która mimo osiągnięcia wieku emerytalnego nadal jest aktywna zawodowo. Bo w rzemiośle i małych rodzinnych firmach mało kto przestaje pracować w wieku 65 lat czy 60 lat w przypadku kobiet.

Na spotkaniu z emerytowanymi rzemieślnikami obecni byli starszy cechu Alojzy Bardorz, I podstarszy Manfred Szropa, a także sekretarz Edward Bartyla i kierownik biura Cechu Paweł Miozga.

Spotkanie z emerytowanymi rzemieślnikami uświetniła młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie wraz opiekunem Sebastianem Joklem, która zaśpiewała wraz z seniorami kolędy.

- Staramy się integrować wszystkich rzemieślników: i starszych, i młodszych - mówi Paweł Miozga. - Oprócz imprez integracyjnych organizujemy wycieczki dla naszych rzemieślników, niedawno byliśmy w Pieninach. Zapraszamy Świętego Mikołaja do dzieci. Na początku mieliśmy 35 dzieci, a w ubiegłym roku było już 85 maluchów. To dowód na to, że coraz więcej młodych rzemieślników jest w cechu.

Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Oleśnie

Oleski cech zrzesza 157 zakładów z powiatu oleskiego, a także z powiatów ościennych. Oleski cech szkoli w zawodach rzemieślniczych aktualnie 198 uczniów. Starszym oleskiego cechu jest Alojzy Bardorz, podstarszymi Manfred Szropa i Hubert Brodacki. Biuro cechu mieści się w Domu Rzemiosła w Oleśnie przy ul. Wolności 8-10.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska