Emilia Twardowska z Prudnika wygrała konkurs fotograficzny

„Handel wzbroniony – muzyka nigdy”,autorstwa Emilii Twardowskiej. Zdjęcie zostało zrobione w samym sercu dzielnicy górników Nikiszowiec w Katowicach, o 8 rano. Jegoautorka uchwyciła na nim ulicznego grajka siedzącego pod ceglanymi arkadami kamienicy.GRAND PRIX - NAGRODA GŁÓWNA
„Handel wzbroniony – muzyka nigdy”,autorstwa Emilii Twardowskiej. Zdjęcie zostało zrobione w samym sercu dzielnicy górników Nikiszowiec w Katowicach, o 8 rano. Jegoautorka uchwyciła na nim ulicznego grajka siedzącego pod ceglanymi arkadami kamienicy.GRAND PRIX - NAGRODA GŁÓWNA
Grand Prix, czyli główna nagroda konkursu fotograficznego im. Tadeusza Kwaśniewskiego, głosami jurorów trafi do Emilii Twardowskiej z Prudnika.

Przez trzy miesiące zachęcaliśmy Państwa do fotografowania ludzi, przyrody, wydarzeń kulturalnych, sportowych i przysyłania ich do naszej redakcji. Wczoraj spośród wszystkich prac kapituła (w skład której weszła m.in. Elżbieta Marciniszyn - córka Tadeusza Kwaśniewskiego, patrona konkursu, i fotoreporterzy nto) wybrała najlepsze.

- Byłem zaskoczony wysokim poziomem niektórych prac. W każdej kategorii znalazły się perełki i właśnie te
perełki nagrodziliśmy - mówi Sławomir Mielnik, fotoreporter nto.

Pierwsze miejsce w kategorii ludzie jurorzy przyznali zdjęciu "Damy sobie radę" autorstwa Anny Myszyńskiej z Białej.

- To zdjęcie niesie emocje - mówi Ryszard Rudnik, wydawca nto. - I historię: spotkania człowieka na wózku i niepełnosprawnego psa. Jest w nim chemia, poczucie wspólnego losu.

W kategorii przyroda zwyciężyła praca "Podwójny portret" Mariusza Bienieckiego z Krasiejowa. Najlepszą fotografię w kategorii sport zrobił Marcin Mędrecki z Opola ("Dynamika"), a w kategorii wydarzenia - Agnieszka Sawicka z Opola ("7 lat wcześniej").

Grand Prix, czyli główna nagroda konkursu, głosami jurorów trafi do Emilii Twardowskiej z Prudnika.

- Była to chyba najbardziej dojrzała fotografia spośród wszystkich przesłanych do nas prac. Co więcej - wpisująca się stylem w to, co robił patron naszego konkursu. Tadeusz najchętniej fotografował właśnie ludzi - mówi Krzysztof Świderski, członek kapituły.

To prawda. Tadeusz Kwaśniewski przez ponad 40 lat utrwalał na kliszy najważniejsze wydarzenia dziejące się na Opolszczyźnie. Najchętniej szukał ciekawych twarzy. Im bardziej anonimowe, tym lepiej.

Podpatrzonych w chwilach dramatu i radości, skupionych na pracy lub oddających się zabawie. Tadeusz
Kwaśniewski odszedł od nas w lutym ubiegłego roku. - Ale dzięki temu konkursowi pamięć o nim żyje - mówi Elżbieta Marciniszyn.

Laureaci konkursu otrzymają aparaty fotograficzne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska