Enduro. Dobra jazda motocyklistów z Opolszczyzny

SM Panda Racing
Sezon zaczęły zawody z cyklu Pucharu Śląska i Opolszczyzny w Biskupicach, a następnie rywalizowano w Skrzypcu koło Prudnika. Na trasach świetnie spisywali się Opolanie.

Zawody miały charakter cross country, a trasa była przewidywalna, dobrze oznaczona o zróżnicowanym podłożu: od kopnego piachu po błoto, od odcinków prostych po kręte i długiego piaszczystego podjazdu. Zespołowo doskonale spisała się w drugiej eliminacji ekipa Panda Racing Strzelce Opolskie, która okazała się najlepsza w klasyfikacji klubowej i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej z przewagą 418 pkt nad kolejnym teamem.

Tegoroczne zmagania zaczęły się w Biskupicach, a na trasie pojawiło się ponad 170 uczestników we wszystkich klasach. Wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Mikołajek (panda), a Patrycja Komko, która zmagała się z problemami sprzętowymi ukończyła zawody na 4. miejscu. W klasie S1 równo pojechali zawodnicy AMK Grodków. Wygrał Patryk Dziasek, a trzeci był Mateusz Chowaniec. Tuż za nim finiszowali Wojciech Latała i Wojciech Kościcki (Panda).

W najliczniej obstawionej przez nas klasie S2 - Dawid Danek (Panda) zajął miejsce 3, a Dawid Pietraszek – 10. Z kolei Robert Soćko był 4., a Maciej Brawata – 5. w stawce weteranów, w gronie tych z licencją piąty czas uzyskał Przemysław Popławski (Panda). W najbardziej wymagającej klasie „Licencja” Michał Kampa ukończył zawody na miejscu 10., a Andrzej Pastuła na 11. miejscu

Jeszcze lepiej „jeźdźcy” z Opolszczyzny spisali się w Skrzypcu koło Prudnika, gdzie odbyła się 2. eliminacja Pucharu Ślaska i Opolszczyzny, organizowana przez klub Team111 Enduro Prudnik. Na starcie stanęła rekordowa liczba 287 motocyklistów.
I tym razem najlepsza okazała się Mikołajek i tym samym umocniła się na prowadzeniu w „generalce”. Jako trzecia dojechała z kolei Komko. W gronie juniorów na najniższym stopniu podium stanął ich klubowy kolega i debiutant Michał Gaweł. Klasa S1 został zdominowana przez Pandę. Wygrał Latała, przed Arturem Boruckim, a ponadto czwarty był Paweł Porębski, a piąty Wojciech Kościcki. Za nim z kolei Dziasek. Triumfator awansował na fotel lidera cyklu i tego ostatniego - endurowca AMK Grodków - wyprzedza o cztery punkty.

W mocno obsadzonej klasie S2 (97 zawodników) najlepiej z naszych spisał się Bartłomiej Tabin (Panda), który był czwarty i na tę pozycję awansował w łącznej punktacji. W niej drugi jest Danek, jednak już ze stratą 18. pkt do lidera. W gronie doświadczonych endurowców (weteranów) triumfował Soćko, a piąty dojechał Brawata. Pierwszy jest liderem cyklu, a drugi plasuje się tuż za podium. W stawce z licencją najlepszy okazał się Pastula, trzeci był Jacek Wąs, a czwarty lider w „generalce” Przemysław Popławski. W klasie zawodników licencjonowanych piąty czas uzyskał Damian Rykowski (Hawi Racing Team Opole), ósmy Michał Bednarz, a dziesiąty - Kampa.

Kolejne zawody trzeciej eliminacji Pucharu Śląska i Opolszczyzny odbędą się na poligonie wojskowym w Winowie 30 kwietnia i będą to pierwsze zawody typu Enduro Sprint w cyklu. Potem zawodnicy pojadą o punkty w Głuchołazach, Prudniku, Winowie i Biskupicach.