Enduro. Grzegorz Michułka triumfował w Pucharze Polski

Grzegorz Michułka został liderem w klasie E1.
Grzegorz Michułka został liderem w klasie E1. fot. Mariusz Matkowski
To był kolejny udany start zawodników Hawi Racing Team.

Motocykliści terenowi opolskiego klubu mają za sobą rywalizację w VII i VIII rundzie Mistrzostw Polski oraz w V i VI rundzie Pucharu Polski.

W pierwszym dniu na trasie górskiej trasie w Sudetach , a dokładnie w Nowym Kościele przeważała ostrożna jazda, gdyż opady deszczu sprawiły, że było bardzo niebezpiecznie.

Wielu zawodników nie sprostało takim warunkom i musiało się wycofać. Drugi dzień przyniósł poprawę pogody i znacznie więcej emocji.

W zmiennych warunkach świetnie spisał się nasz Grzegorz Michułka startujący w klasie E1 Pucharu Polski. Opolanin jechał bardzo ambitnie i odważnie, kończąc zmagania na 2. i 1. miejscu oraz zwyciężając w klasyfikacji generalnej swojej grupy.

Michułka objął prowadzenie w całym cyklu PP. Drugi nasz reprezentant w tej klasie Sebastian Kałużny, zwycięzca z pierwszego dnia zawodów, miał problemy ze sprzętem i wycofał się z wyścigu.

W klasie E2/E3 dobrze pojechał Andrzej Gruntowski, poprawiając się znacznie w drugim dniu zajmując 5. pozycję. 7. lokata przypadła z kolei Andrzejowi Sereme-towi. W klasie weteran w wyniku kontuzji jazdy nie ukończył Andrzej Hawryluk

W klasyfikacji zespołów sponsorskich Hawi Racing Team zajął 1. miejsce, a punkty zdobywali: Michułka, Seremet i Gruntowski.

W Mistrzostwach Polski Marcin Małek w klasie E2/E3 wywalczył 5. miejsce. Najlepszy okazał się tym razem Sebastian Krywult z BKM Bielsko-Biała, za którym finiszował Mateusz Bembenik z SMK "Krzeniów".

W klasyfikacji zespołów sponsorskich Hawi w składzie: Małek, Krywult i Dariusz Kamiński, wywalczyło 3. pozycję.