Enduro. Jakub Kucharski znalazł sposób na niepokonanego lidera

Jakub Kucharski
Jakub Kucharski Klubowe
Specjalista od enduro z Hawi Racing Team złamał hegemonię lidera Mistrzostw Polski, który przegrał pierwszy z 15 dotychczasowych wyścigów.

W Obornikach Wielkopolskich odbyła się piąta runda (trzy wyścigi) Mistrzostw Polski SuperEnduro, w których wystartowała trójka motocyklistów Hawi Racing Team Opole. Podczas treningu wicelider cyklu w klasie junior Damian Magierowski nabawił się kontuzji i musiał wycofać się z rywalizacji. W „generalce” obronił jednak 2. miejsce. W dorobku ma 196 pkt. Prowadzący Grzegorz Kargul (CKM Cieszyn) ma ich 285, a trzeci Dawid Nastula (Auto Moto Gliwice) - 186.

W klasie open skutecznie jedzie Jakub Kucharski, który stara się nawiązać walkę z najlepszym bezsprzecznie w cyklu Pawłem Szymkowskim (ŁKM Łódź). Nasz zawodnik w treningu dowolnym dał sygnał, że może sprawić niespodziankę i tak właśnie się stało w pierwszym wyścigu. Wygrał go o ułamki sekundy. Kolejne dwa należały już do Szymkowskiego, który jeszcze powiększył swoją przewagę. Kucharski ponownie mijał linię mety po nim i zajął 2. miejsce w imprezie. Drugi z opolskich zawodników Błażej Gazda był raz czwarty i dwukrotnie piąty, co dało mu ostatecznie 5. miejsce.

W klasyfikacji MP klasy open przewodzi Szymkowski , który przegrał tylko jeden z 1 5 dotychczasowych wyścigów i ma na koncie 297 pkt. Za nim jest Kucharski (255 pkt), mający sporą przewagę punktową nad kolejnym zawodnikiem - Jakubem Łukaszczykiem (AMK Gorce Nowy Targ) - 170 pkt. Gazda, który włączył się do rywalizacji dopiero od trzeciej rundy zajmuje 9. pozycję. W klasyfikacji klubowej prowadzi Hawi Racing Team przed ŁKM Łódź i AMK Gorce Nowy Targ. a