Enduro. Motocykliści Hawi i Panda w czołowych rolach

Na trasie debiutant w klasie E2/E3 Andrzej Pastuła (Panda).
Na trasie debiutant w klasie E2/E3 Andrzej Pastuła (Panda). Karolina Kampa
W Wałbrzychu rozegrano 3. i 4. rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w enduro. Znakomicie spisał się nie tylko Jakub Kucharski.

Zawodnik Hawi Racing Team Opole rywalizuje w seniorskiej klasie E1, a po dwóch pierwszych rundach zajmował 2. miejsce za Maciejem Giemzą (Novi Kielce), z którym przegrał dwa razy.

- W Wałbrzychu znów walczyłem z Giemzą - relacjonuje Jakub Kucharski. - Pierwszego dnia na crossowej próbie toczyłem z nim zacięty bój o każdą sekundę, a przewagę 17 sekund dała mi próba enduro, którą wygrałem, tak jak całą rundę. Drugiego dnia miałem niestety trochę ułatwione zadanie. Niestety, bo Maćkowi w nocy ukradli motocykl, przez co startował na pożyczonym. Miał swoje problemy, a ja wygrałem czwartą rundę.

W efekcie w klasyfikacji sezonu Kucharski w klasie zrównał się punktami z Giemzą. Poza tym w Wałbrzychu nasz motocyklista zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej wszystkich klas, co udało mu się po raz pierwszy w karierze. W całym cyklu MP jest czwarty (56 pkt), za Pawłem Szymkowskim (CKM Cieszyn, 74 pkt), Sebastianem Krywultem (BKM Bielsko-Biała, 69 pkt) i Giemzą (59 pkt).

6. miejsce w „generalce” zajmuje Damian Magierowski (Hawi), startujący w grupie Junior. Pierwszego dnia przegrał tylko z Kamilem Szutą (BKM Bielsko-Biała), aby następnego dnia po raz pierwszy w sezonie go pokonać i triumfować. W „generalce” klasy Magierowski jest drugi. Do Szuty traci 6 pkt, a trzeciego Karola Orawca (BKM) wyprzedza o 15 oczek. 12. w klasyfikacji wszystkich startujących jest z kolei Błażej Gazda (Hawi). W klasie E2/E3 tym razem był dwa razy czwarty i ukończył zmagania tuż za podium. Czwarty jest też w łącznej punktacji.

Ponadto w klasie E2/E3 ósmy był Zbigniew Lech, a 9. Paweł Rubisz, zaś siódmy na quadzie Andrzej Hawryluk. W klasie E1 ostatnie zawody na 10. lokacie ukończył Damian Rykowski (wszyscy Hawi), a na 11. Michał Kampa (Panda Racing Strzelce Opolskie).

Koledzy klubowi tego ostatniego bardzo dobrze spisują się w rozgrywanym równocześnie Pucharze Polski. Najlepiej poradził sobie Bartosz Tabin, który po dwóch dniach rywalizacji zajął 1. miejsce w klasie E2/E3 i w cyklu jest szósty, ale nie startował w dwóch pierwszych rundach. Debiutujący w tej grupie Andrzej Pastuła zawody ukończył na 4. pozycji.

W klasie E1 Dawid Danek wywalczył 2. miejsce i wskoczył na czwarte w PP, a tuż za nim jest nieobecny tym razem Sebastian Banaś. W klasie Masters Jacek Wąs sklasyfikowany został jako czwarty, a wśród kobiet Karolina Juzwenko ukończyła tylko drugi przejazd i była piąta.